Rzeszów - Poniedziałek, 25.11.2024
Reklama

Fundacja Dr Clown poszukuje wolontariuszy na Podkarpaciu

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
PODKARPACIE. Fundacja Dr Clown szuka chętnych do dzielenia się dobrą energią w szpitalach i placówkach specjalnych w Przemyślu, Rzeszowie i Sanoku. Aby zostać wolontariuszem należy mieć ukończone 18 lat, górnej granicy nie określono. 

Nabór skierowany jest do osób, które chciałyby odwiedzać małych pacjentów w szpitalu jako Doktor Clown, a także tych, które chcą wspomóc fundację oferując wsparcie graficzne, psychologiczne czy logistyczne. Możliwy jest zarówno wolontariat stały (długoterminowy), jak i wolontariat akcyjny.

Czym zajmują się wolontariusze?

Wolontariusze Fundacji Dr Clown realizują program „terapii śmiechem” w szpitalach i placówkach specjalnych. W województwie podkarpackim Doktorzy Clowni odwiedzają pacjentów w szpitalach w m.in. Przemyślu, Rzeszowie oraz Sanoku. Wykorzystując uśmiech i zabawę odwracają uwagę małych pacjentów od szpitalnej rzeczywistości, wzmacniają motywację do walki z chorobą i przywracają poczucie bezpieczeństwa. Wizyty Doktorów Clownów mają na celu zminimalizowanie napięć emocjonalnych, uczucia zagrożenia, strachu i lęku spowodowanych trudną sytuacją chorego oraz przyspieszenie rekonwalescencji. 

Gdzie się zgłosić?

Osoby zainteresowane wolontariatem w Fundacji Dr Clown proszone są o zgłoszenia pod adresem e-mail: aneta.wnek@drclown.pl. Dla wszystkich odbędzie się spotkanie informacyjne, a następnie obowiązkowe szkolenie wstępne. Więcej szczegółów na profilu Facebook: Fundacja Dr Clown Region Podkarpacie.
Reklama
Aby zostać wolontariuszem Fundacji Dr Clown należy mieć ukończone 18 lat. Wymagane jest również szczepienie przeciw COVID19, a także książeczka sanepidowska lub chęć jej wykonania w najbliższym czasie.

O Fundacji Dr Clown: 

Fundacja Dr Clown od 1999 r. realizuje program terapii śmiechem w szpitalach, placówkach specjalnych, edukacyjnych  i opiekuńczych. Doktorzy Clowni przebrani w fantazyjne stroje i z kolorowymi noskami na twarzach, za pomocą klaunady, iluzji, interaktywnych zabaw i empatycznych rozmów niosą uśmiech i wspierają proces zdrowienia. Co roku wolontariusze Fundacji Dr Clown docierają w ten sposób do prawie 60 000 podopiecznych przebywających w szpitalach i różnego rodzaju placówkach  w ponad 100 miastach w całej Polsce. Z powodu epidemii COVID-19 wizyty wolontariuszy Fundacji Dr Clown w szpitalach  i placówkach zostały wstrzymane do odwołania, ale program terapii śmiechem kontynuowany jest wirtualnie za pośrednictwem mediów społecznościowych. Od 1 czerwca 2020 rodzice mają możliwość umawiania dzieci na indywidualne wizyty online  z Doktorami Clownami w ramach usługi Śmiechofonu. 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

W szpitalu w Łańcucie zmarła pacjentka z koronawirusem

PODKARPACIE. To 79-letnia kobieta z powiatu tarnobrzeskiego.

Podkarpacie

Nietypowa akcja strażaków. Uratowali konia, który wpadł do piwnicy

PODKARPACIE. 22 strażaków brało udział w akcji wyciągania konia, który wpadł do piwnicy domu w Hłudnie.

Podkarpacie

Więcej osób starszych na Podkarpaciu. Rekordowa liczba stulatków

PODKARPACIE. O 2,7% wzrosła liczba osób w wieku poprodukcyjnym na Podkarpaciu w 2019 roku. Z kolei liczba osób w wieku produkcyjnym i przedprodukcyjnym zmniejszyła się.

Podkarpacie

366 zakażonych, 229 wyzdrowiało. Aktualna sytuacja na Podkarpaciu [5.05.2020]

PODKARPACIE. Dziś w województwie podkarpackim odnotowano 3 nowy przypadki zakażenia koronawirusem. 3 kolejne osoby wyzdrowiały.

Podkarpacie

70-latek zlekceważył kwarantannę domową. Grozi mu kara grzywny

70-letni mieszkaniec gminy Radymno zlekceważył zasady kwarantanny domowej i opuścił swoje miejsce zamieszkania. Grozi mu wysoka grzywna.

Podkarpacie

Koronawirus. 7 nowych przypadków, 4 wyzdrowienia na Podkarpaciu. Aktualna sytuacja [4.05.2020]

PODKARPACIE. Dziś w województwie podkarpackim potwierdzono łącznie 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. 4 kolejne osoby wyzdrowiały.

Podkarpacie

Prace na obwodnicy Łańcuta nie zwalniają tempa

Ponad 14% prac przy robotach drogowych oraz blisko 65% przy robotach mostowych na obwodnicy Łańcuta. Mimo pandemii roboty nie zwalniają tempa.

Reklama