Rzeszów - Sobota, 30.11.2024
Reklama

Duże kolejki do punktów drive-thru na Podkarpaciu. W planach otwarcie kolejnych

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE. W związku z dużymi kolejkami przy punktach pobrań w województwie podkarpackim, uruchomione zostaną dodatkowe punkty.  

Liczba osób zakażonych w województwie podkarpackim stale rośnie. Dziś potwierdzono rekordową liczbę nowych zakażeń – 420 przypadków. Coraz więcej pacjentów zgłasza się również do mobilnych punktów pobrań, w celu wykonania badania na obecność Covid-19.

Z danych podkarpackiego oddziału NFZ wynika, że najwięcej pacjentów zgłasza się do punktów w Przemyślu i Krośnie, w związku z czym tam w pierwszej kolejności podjęto działania zmierzające do przyspieszenia czasu oczekiwania na wymaz – wydłużono godziny pobrań oraz wprowadzono dodatkowe numery telefonów, pod którymi można umówić się na konkretny termin badania.

„Decyzje zmierzające do zniwelowania tak długiego czasu oczekiwania zostały podjęte niezwłocznie we współpracy z placówkami ochrony zdrowia i dwa punkty w Przemyślu i Krośnie, w których czas oczekiwania był największy podjęły już odpowiednie działania. – informuje Rafał Śliż, Rzecznik Prasowy Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Rzeszowie.

Punkty drive-thru na Podkarpaciu

Obecnie w województwie podkarpacki funkcjonuje 25 punktów pobrań. Zlokalizowane są najczęściej przy szpitalach, izbach przyjęć lub większych placówkach. Punkty w Przemyślu, Mielcu, Łańcucie, Leżajsku, Sędziszowie i Tarnobrzegu otwierają się już o godzinie 6 i 7 rano. Jako ostatnie, o godzinie 19 kończą pracę punkty w Lubaczowie i Nowej Dębie.

Wkrótce uruchomione zostaną dodatkowe cztery punkty pobrań - trwają rozmowy zmierzające w tym kierunku.
Reklama
Wybór konkretnego punktu należy wyłącznie do pacjenta i nie musi on ograniczać się do naszego województwa. Zatem osoby, którym łatwiej udać się do Małopolski, województwa świętokrzyskiego czy lubelskiego, mogę bez żadnych problemów wykonać badanie w dowolnym punkcie w kraju.

Jak uzyskać skierowanie na badanie?

Skierowanie na badanie jest wystawiane w systemie elektronicznym bez papierowych druków, a pacjent powinien mieć przy sobie wyłącznie dokument tożsamości ze zdjęciem (np. dowód osobisty).
Dzięki takiemu rozwiązaniu, skierowanie nie zostanie zgubione czy zniszczone, a ponadto każdy punkt pobrań ma dostęp do naszego skierowania natychmiast po jego wprowadzeniu przez lekarza.
Warto również pamiętać, że lekarz rodzinny ma od dłuższego czasu możliwość skierowania swojego pacjenta na takie badanie, jeśli po przeprowadzonym badaniu w gabinecie bądź wywiadzie telefonicznym (teleporada) stwierdzi taką konieczność.
 
Lista punktów pobrań


Aktualna listę punktów pobrań można znaleźć na stronie pacjent.gov.pl w zakładce „Znajdź mobilny punkt pobrań” oraz na stronie Podkarpackiego Oddziału NFZ nfz-rzeszow.pl (u góry strony na pomarańczowym pasku ważnych wiadomości). Informacje o punktach pobrań można również uzyskać dzwoniąc na bezpłatną, całodobową linię Telefoniczną Informację Pacjenta 800 190 590.

Na tych stronach internetowych poza wykazem wszystkich punktów w Polsce, jest również mapa, dokładny adres i numer telefonu, pod który warto wcześniej zadzwonić umawiając się wstępnie na badanie.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w Przemyślu

PRZEMYŚL. W wyniku doznanych obrażeń, śmierć na miejscu poniósł 46-letni obywatel Irlandii, pochodzący z Ukrainy.

Podkarpacie

Policja podsumowała działania sylwestrowo-noworoczne

PODKARPACIE. Pięciodniowa akcja rozpoczeła się w piątek, 28 grudnia.

Podkarpacie

Podkarpacie objęte ostrzeżeniem meteorologicznym. Będą zawieje i zamiecie śnieżne

PODKARPACIE. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na poziomie 85 %

Podkarpacie

Dachowanie busa w Bieszczadach. Przewoził 11 pasażerów

PODKARPACIE. Trwa ustalanie przyczyn wypadku, do którego doszło wczoraj wieczorem w miejscowości Buk. Dachował tam bus, w którym podróżowało jedenaścioro turystów.

Reklama