Rzeszów - Poniedziałek, 28.04.2025
Reklama

53-latek podczas awantury zaatakował nożem dwóch mężczyzn

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie mężczyzna, który podczas awantury zaatakował nożem swoich współbiesiadników. Jeden z pokrzywdzonych doznał obrażeń wymagających natychmiastowej interwencji chirurgicznej. 53-letni podejrzany usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Mężczyźnie grozi kara do 25 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywocie.

W czwartek po godz. 13, dyżurny krośnieńskiej komendy został zaalarmowany o awanturze w jednym z domów przy ul. Floriańskiej w Iwoniczu. Trzech spożywających alkohol mężczyzn pokłóciło się ze sobą, w wyniku czego 53-latek zaatakował nożem swoich współbiesiadników. Jeden z poszkodowanych zdołał wydostać się z domu i powiadomić Policję.

Niezwłocznie na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z iwonickiego posterunku. 53-latek na widok policjantów  rzucił się do ucieczki, jednak szybko został obezwładniony i zatrzymany. Wówczas do działań ratunkowych przystąpiły dwa zespoły medyczne, które udzieliły pierwszej pomocy poszkodowanym.
Reklama
Obaj posiadali rany cięte szyi oraz rąk. 61-letni mężczyzna wymagał natychmiastowej interwencji chirurgicznej i został przetransportowany do krośnieńskiego szpitala. Więcej szczęścia miał 25-latek, którego obrażenia okazały się niegroźne.

53-letni napastnik został doprowadzony do policyjnego aresztu. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Podejrzany został przesłuchany i usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi mu do 25 lat więzienia, a nawet dożywotnia kara pozbawienia wolności. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w Tuszymie. Szynobus potrącił pieszego

PODKARPACIE. W Tuszymie w powiecie mieleckim szynobus potrącił pieszego. Mężczyzna zginął na miejscu. Policja ustala jego tożsamość.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia [14.02.2022]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 308 zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu, w tym 25 ponownych zakażeń. Wyzdrowiało 1481 osób. Nie odnotowano zgonów.  

Podkarpacie

Tragedia w Trześniowie. Zabił 92-latkę i podpalił jej dom, aby zatrzeć ślady

PODKARPACIE. Policjanci z Brzozowa wyjaśnili okoliczności pożaru domu w Trześniowie, w którym zginęła 92-letnia kobieta. Jak się okazało, przyczyną jej śmierci nie był pożar.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [10.02.2022]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 1180 zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Zmarło 9 osób.

Podkarpacie

Czołowe zderzenie osobówki z cysterną na DK19 w Iskrzyni. Jedna osoba ranna

PODKARPACIE. Droga w miejscu wypadku jest zablokowana. Policja wprowadziła objazdy.

Podkarpacie

Na Podkarpaciu powstaną nowe przystanki kolejowe

PODKARPACIE. Dodatkowe przystanki powstaną w Mielcu, Chorzelowie i Strzyżowie. 

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 1200 zakażeń, 25 zgonów [9.02.2022]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 1208 zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. 

Podkarpacie

79-letnia kobieta zginęła w pożarze domu

PODKARPACIE. Kilka zastępów straży pożarnych gasiło pożar jednorodzinnego domu w miejscowości Niedźwiada w powiecie ropczycko-sędziszowskim. W budynku znaleziono zwęglone zwłoki kobiety, najprawdopodobniej właścicielki domu.

Reklama