Rzeszów - Piątek, 20.09.2024
Reklama

Języki w CV – co, gdzie i dlaczego?

Dodano:

Niezwykle ważnym elementem każdego życiorysu jest informacja na temat znajomości języków obcych. Istnieje kilka prostych metod opisu swoich zdolności lingwistycznych, które zwiększą szansę na wymarzoną pracę.

Kluczem do sukcesu jest prawidłowy opis języków obcych w CV. Jak wszyscy wiedzą, znajomość i odpowiedni opis języków dają znaczną przewagę nad innymi na rynku pracy. Dzięki takim kwalifikacjom można spodziewać się również wyższych zarobków. Znajomość języków obcych to bez wątpienia bardzo istotna sprawa, nie można zatem pominąć tego tematu w CV. Jak jednak wpisać w ten dokument tego typu informacje? Podpowiadamy.

Po pierwsze: miejsce

Wielu kandydatów, mimo doskonałej znajomości konkretnego języka, nie wie, w którym miejscu dołączyć taką informację. Gdzie powinna znaleźć się sekcja z językami w CV? Należy pamiętać, aby sekcji nie umieszczać na końcu dokumentu. Kandydat powinien usytuować taką wiadomość np. w lewym dolnym rogu, pod zdjęciem i na pierwszej stronie.

Po drugie: opis

Opisując swoje zdolności językowe i ich poziom, można zwiększyć skuteczność CV, jeśli już pracowało się z konkretnym językiem. Wystarczy w jednym zdaniu zawrzeć krótki opis swoich obowiązków. Każdy język, którym kandydat potrafi się posługiwać, powinien też mieć skonkretyzowaną informację na temat poziomu. Taka notka powinna być zgodna ze standardami europejskimi np. A1, B2 itp. Inne opisy np. zwrot „dobry, podstawowy” mogą być inaczej rozumiane przez każdego. Dodatkowo można pochwalić się uzyskanymi certyfikatami i datą ich zdobycia. Jeśli kandydat chce subiektywnie ocenić swoje umiejętności, może dołączyć kropki lub paski dostępu. Ich zaletą jest to, że rzucają się w oczy i przyciągają wzrok pracodawcy.
Reklama
Po trzecie: prawda

Języki obce w CV i nasz poziom ich znajomości powinny być opisane zgodnie z rzeczywistością. Najprostszym sposobem ich zweryfikowania jest prowadzenie przez pracodawcę rozmowy kwalifikacyjnej właśnie w wymaganym języku. Coraz częściej już nawet podczas wstępnej rozmowy telefonicznej pracodawcy zachęcają do pogawędki i pochwalenia się swoimi umiejętnościami.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Artykuł sponsorowany

Tanie aparaty fotograficzne dla początkujących i dzieci - jakie wybrać?

Robienie zdjęć jest świetnym pomysłem na hobby, ale też uwrażliwia i pozwala dostrzec piękno. Oczywiście trzeba posiadać odpowiedni aparat, jednak nie trzeba wcale inwestować w kosztowne modele. Dziś podpowiemy Wam jaki aparat...

Artykuł sponsorowany

Gdzie w Łodzi naprawić uszkodzoną szybę w aucie?

Eksploatacja samochodu wiąże się z koniecznością utrzymywania go w takim stanie technicznym, aby mógł zgodnie z prawem być dopuszczony do jazdy. Z drugiej strony – dbanie o pojazd sprawi, że jego właściciel...

Artykuł sponsorowany

Jak dobrać moc silnika traktorka ogrodowego do naszych potrzeb?

Traktorek ogrodowy to must-have w każdym większym ogrodzie. Dzięki niemu prace stają się prostsze i znacznie szybsze. Jednakże, aby wybrać odpowiedni model, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Jednym z nich jest...

Artykuł sponsorowany

Upominki dla pary młodej! Sprawdź te propozycje

Ślub to zawsze wielkie wydarzenie. Bez względu na to, czy para młoda decyduje się na ślub kościelny, ślub konkordatowy, czy na ślub cywilny, to jest to jeden z najważniejszych dni w ich życiu....

Artykuł sponsorowany

Do kogo trafiają gazety?

Gazety to nadal popularny sposób na pozyskiwanie informacji. Wiele osób zastanawia się jednak, do kogo trafiają te drukowane publikacje. Czy są one skierowane wyłącznie do starszych odbiorców, czy też docierają także do...

Artykuł sponsorowany

O roli precyzyjnej prognozy pogody dla rolników

Prognozy pogody o wysokiej sprawdzalności, dotyczące niewielkiego obszaru (ograniczonego na przykład do terenu gospodarstwa rolnego z alertami o wystąpieniu wybranych zjawisk atmosferycznych wprost na telefon komórkowy) to nie science fiction, a rzeczywistość!

Artykuł sponsorowany

Tablet przemysłowy - dlaczego powinieneś rozważyć jego wybór?

W dzisiejszych czasach wszechobecna technologia jest już standardem. Urządzenia przemysłowe, takie jak tablety, są coraz popularniejsze w różnych branżach.

Artykuł sponsorowany

Studia online czy stacjonarne – które wybrać?

Chociaż studia online stały się powszechne już u początków XXI wieku, to do lawinowego wzrostu ich popularności znacząco przyczyniła się pandemia COVID.

Reklama