Rzeszów - Sobota, 19.04.2025
Reklama

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
Depilacja laserowa staje się coraz popularniejszą metodą usuwania nadmiernego owłosienia. Nic dziwnego, albowiem wiele osób ceni ją za bezinwazyjność i skuteczność. Jak w praktyce wygląda zabieg polegający na usuwaniu włosów za pomocą lasera?
 
Konsultacja ze specjalistą
 
Pierwszym etapem depilacji laserowej jest konsultacja ze specjalistą, który ma wiedzę z zakresu dermatologii kosmetycznej. Odbywa się ona jeszcze przed przystąpieniem do wykonania zabiegu. Celem konsultacji jest dopasowanie formy depilacji do potrzeb danej osoby w taki sposób, aby depilacja była jak najbardziej skuteczna. Co więcej, w jej trakcie specjalista sprawdzi, czy występują przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Tego rodzaju konsultację można odbyć w salonie LaserVille.
 
Przygotowanie skóry
 
Zanim na skórę zostanie skierowana wiązka lasera, musi ona zostać odpowiednio przygotowana. To, w jaki sposób będzie to osiągnięte, uzależnione jest od miejsca, które ma zostać poddane depilacji. Konieczne jest bowiem uprzednie ogolenie, a także dezynfekcja i ewentualne usunięcie zaaplikowanych wcześniej kosmetyków.
 
Wykonanie zabiegu
 
Dopiero po odpowiednim przygotowaniu skóry można przystąpić do właściwej części zabiegu. Z technicznego punktu widzenia nie ma w nim nic skomplikowanego. Mianowicie polega on na skierowaniu wiązki lasera na miejsce, które ma zostać poddane depilacji.
 
Światło lasera jest absorbowane przez melaninę, czyli barwnik znajdujący się we włosach. Powstające w ten sposób ciepło uszkadza mieszki włosowe, które odpowiadają za wzrost włosów. W ten sposób ich dalszy wzrost zostaje silnie wyhamowany.
 
Reklama
Trwa to od kilku do kilkunastu minut, w zależności od miejsca. Co jednak ważne, jeżeli jest to pierwsza tego typu depilacja na danej powierzchni, może zachodzić konieczność powtórzenia zabiegu.
 
Po zabiegu
 
Niektóre osoby po dokonaniu zabiegu depilacji laserowej mogą odczuwać lekki dyskomfort. Może również pojawić się zaczerwienienie bądź obrzęk, jednakże są to naprawdę bardzo rzadkie przypadki. Zdecydowana większość osób nie odczuwa żadnych negatywnych skutków depilacji laserowej. Już kilka dni po zabiegu skóra zaczyna się regenerować.
 
Trzeba także pamiętać, że depilację laserową należy kilka razy powtórzyć w celu uzyskania najbardziej satysfakcjonującego efektu. Zazwyczaj konieczna jest seria składająca się od 4 do 8 zabiegów. Są one wykonywane w odstępach od 4 do 8 tygodni. Co warto podkreślić, efekt może utrzymać się nawet przez kilka lat.
 
Czy każdy może poddać się depilacji laserowej?
 
Zasadniczo każdy może zdecydować się na depilację laserową, zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Nie ma znaczenia również wiek danej osoby, o ile jest ona pełnoletnia. Ważne jest jednak, aby nie występowały przeciwwskazania w postaci łuszczycy, bielactwa, cukrzycy, epilepsji, czy też zaburzeń krzepliwości krwi.
 
W praktyce depilacja laserowa wykonywana jest najczęściej na takich częściach ciała jak nogi, plecy, klatka piersiowa oraz okolice bikini. Można jednak skorzystać z zabiegu także w przypadku innych części.
 
 
Źródło: Art. sponsorowany
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Artykuł sponsorowany

Delegacja zagraniczna. Jak się do niej przygotować?

Delegacja zagraniczna to doskonała okazja do rozwoju zawodowego, nawiązania międzynarodowych kontaktów i zdobycia nowych doświadczeń. Aby przebiegła pomyślnie, warto się do niej odpowiednio przygotować. Dowiedz się, jak bez stresu zorganizować zagraniczny wyjazd...

Artykuł sponsorowany

Znaczenie promocji w strategii marketingowej

Promocje odgrywają kluczową rolę w strategii marketingowej każdej firmy, pomagając przyciągnąć nowych klientów i budować lojalność tych obecnych. Odpowiednio zaplanowane kampanie promocyjne mogą skutecznie zwiększyć rozpoznawalność marki, sprzedaż i zaangażowanie odbiorców. Sprawdź,...

Artykuł sponsorowany

Jak efektywnie zarządzać projektami graficznymi w firmie?

Poznaj skuteczne metody zarządzania projektami graficznymi. Dowiedz się, jak organizować pracę zespołu i radzić sobie z wyzwaniami w realizacji projektów.

Artykuł sponsorowany

Nie wiesz, kto do Ciebie dzwonił? Zobacz, jak to szybko sprawdzić!

Powiadomienia o nieodebranych połączeniach telefonicznych często generują mnóstwo pytań. Wątpliwości pojawiają się wtedy, kiedy konkrety numer nagminnie próbuje się z Tobą skontaktować. Nie udało Ci się odebrać połączenia i kompletnie nie wiesz,...

Artykuł sponsorowany

Karty kryptowalutowe – Czym są i dlaczego warto wybrać kartę Trustee Plus?

Karty kryptowalutowe rewolucjonizują sposób, w jaki korzystamy z cyfrowych aktywów w codziennym życiu. Pozwalają na płatności w kryptowalutach równie łatwo, jak w tradycyjnych walutach. W tym artykule wyjaśnimy, czym są karty kryptowalutowe,...

Artykuł sponsorowany

Wiatrówki PCP - zalety i wady, wybór odpowiedniego modelu

Wiatrówki PCP (Pre-Charged Pneumatic) to jeden z najpopularniejszych typów broni pneumatycznej, który zdobył uznanie zarówno wśród amatorów strzelectwa, jak i profesjonalistów. Dzięki zaawansowanej technologii, wiatrówki PCP oferują wyjątkową precyzję, moc oraz komfort...

Artykuł sponsorowany

Kredyt dla zadłużonych – co warto wiedzieć?

Osoby zmagające się z problemami finansowymi często poszukują rozwiązań, które pozwolą im na poprawę sytuacji. Jednym z nich może być kredyt dla zadłużonych. Jednak uzyskanie takiego finansowania w Polsce nie jest proste,...

Artykuł sponsorowany

Naczepy: główne rodzaje i ich zalety w transporcie towarów

Firmy transportowe, których główna działalność związana jest z przewozem towarów w Polsce, często potrzebują regularnego odnawiania floty, a dokładniej zakupu nowych naczep. Ponieważ istnieje tak wiele rodzajów naczep, zadanie nie jest łatwe.

Reklama