Rzeszów - Piątek, 20.09.2024
Reklama

Jak rozmawiać o wypłacie?

Dodano:

Na niemal każdej rozmowie o pracę, można usłyszeć pytanie „Ile chciałby pan/pani zarabiać?”. Najczęściej stanowi to duży problem, ponieważ może to oznaczać zainteresowanie pracodawcy naszą aplikacją i dlatego, aby zrobić dobre wrażenie, nie chcemy podać zbyt wygórowanej lub małej kwoty.

Zarobki – kłopotliwe pytanie na rozmowie kwalifikacyjnej

Pytania o zarobki i oczekiwania finansowe należą do najtrudniejszych na rozmowie kwalifikacyjnej. Z jednej strony nikt nie chce zrazić do siebie pracodawcy wielkimi wymaganiami, ale z drugiej każdy pragnie zarabiać nieco więcej, aby wystarczyło na spokojne życie. Jedynymi osobami, które nie mają problemu z pytaniem o zarobki, są najlepsi eksperci w swoich dziedzinach, ze względu, na to, że mogą przebierać w ofertach pracy i są pewni, że zasługują na odpowiednie wynagrodzenie. Wszyscy pozostali powinni trzymać się kilku zasad.

Jak poprawnie odpowiedzieć na pytanie o zarobki - zasady

Pierwszą i najważniejszą zasadą jest zachowanie obiektywizmu i niekierowanie się emocjami. W tym celu wystarczy sprawdzić, jakie są zarobki na podobnym stanowisku w tej samej lub innej firmie. Po drugie, kandydaci powinni być przygotowani do negocjacji. Można to osiągnąć, planując sobie kilka wariantów odpowiedzi. Często można spotkać się z tym, że pracodawca zaproponuje wynagrodzenie o wiele niższe od oczekiwań. Jeśli tak się stanie, kandydat powinien spokojnie i logicznie uzasadnić, dlaczego nie zgadza się z taką propozycją. Istotne są fakty, konkretne informacje, dane oraz liczby, które nie będą budzić żadnych wątpliwości. Kolejnym krokiem jest zaznaczenie, że oczekujemy w przyszłości większych zarobków. Do takich rozmów najlepiej wrócić po okresie próbnym, podczas którego pracodawca będzie miał okazję przekonać się ile wart jest pracownik, co potrafi, czy jest ambitny i jak radzi sobie z powierzonymi mu obowiązkami. Biorąc udział w procesie rekrutacyjnym, należy też sprawdzić, czy firma jest mała, czy duża. Niewielkie firmy, które dopiero zaczynają swoją działalność, nie zaproponują wyższych wynagrodzeń, na to mogą pozwolić sobie jednak  ogólnoświatowe korporacje.
 
Reklama
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Artykuł sponsorowany

Na co zwrócić uwagę podczas rekrutacji do pracy?

W procesie rekrutacyjnym zarówno kandydaci, jak i pracodawcy powinni zwrócić uwagę na kilka szczegółów, które ułatwią im procedurę.

Artykuł sponsorowany

Umiejętności w CV – co i jak wpisać?

Aplikując na dane stanowisko, warto przemyśleć jakimi umiejętnościami, osiągnięciami i zdolnościami chcemy przekonać do siebie pracodawcę.

Artykuł sponsorowany

Czego unikać w CV?

Niemal wszyscy kandydaci uważają, że wiedzą jak stworzyć unikatowe CV. Zatem dlaczego znalezienie idealnej lub jakiejkolwiek pracy zajmuje tak dużo czasu?

Artykuł sponsorowany

Wybieramy czujnik ruchu z detektorem podczerwieni do domu

Światło zapalające się, gdy wchodzimy do pomieszczenia? To możliwe, jeśli zastosujemy czujnik ruchu. Sprawdziliśmy, na co zwrócić uwagę przy zakupie.

Artykuł sponsorowany

Jaki zegarek GPS wybrać dla dziecka na Wielkanoc? O czym warto pamiętać?

Rodzic zawsze chce sprawować pełną opiekę nad dzieckiem i dbać o jego bezpieczeństwo. Wraz jednak z wiekiem dzieci stają się bardziej samodzielne i chcą np. same chodzić do szkoły lub do kolegów...

Artykuł sponsorowany

Fiolet, elegancja oraz rdza, czyli najnowsze trendy w ogrodnictwie

Nadejście wiosny to znakomity pretekst do tego, by przygotować nasz ogródek na liczne wizyty tak, by nie tylko umożliwiał wygodne spędzanie czasu z rodziną czy znajomymi, ale również cieszył oko nowoczesnym wyglądem....

Artykuł sponsorowany

Wypożyczenie samochodu w Rzeszowie – poradnik krok po kroku

Wynajęcia samochodu podczas wakacji albo weekendowego wypadu, w kraju lub za granicą może okazać się bardziej korzystne dla naszego budżetu, niż podróż własnym autem.

Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie medyczne?

Każdemu z nas zdarza się zachorować – bez względu na wiek, dietę czy dbanie o własne zdrowie. Przytrafić nam się mogą infekcje wirusowe, kontuzje, poważniejsze schorzenia.

Reklama