Rzeszów - Piątek, 20.09.2024
Reklama

Gdzie kupować akcje GPW razem z aktywami z innych rynków z całego świata?

Dodano:

W celu rozpoczęcia przygody z inwestowaniem na giełdzie potrzebny jest rachunek maklerski. Szukając brokera, warto zwrócić uwagę, aby oferta obejmowała wszystkie interesujące nas akcje – nie tylko z warszawskiej GPW, lecz także ze światowych rynków.
 

Domy maklerskie – platformy internetowe


Aktualnie zdecydowana większość transakcji na giełdzie odbywa się w sposób całkowicie elektroniczny. Pierwszym rynkiem działającym w ten sposób był amerykański NASDAQ – rynek ten powstał w latach 70. XX wieku, a od tego czasu kolejne giełdy stopniowo zaczynały korzystać z rozwoju technologii. W efekcie nawet inwestorzy bez żadnego doświadczenia w branży finansowej mogą bez problemu rozpocząć obrót instrumentami finansowymi nawet bez wychodzenia z domu. Konto maklerskie można w kilka chwil otworzyć przez internet, a następnie połączyć je z kontem bankowym, by móc wpłacać i wypłacać środki za pomocą płatności online.

Przez fakt, że praktycznie każdy element tego procesu odbywa się w sieci, warto dobrze zapoznać się z dostępnymi platformami transakcyjnymi online. Spora część instytucji oferuje przed rozpoczęciem współpracy możliwość skorzystania z wersji demonstracyjnej, która pozwala klientom zapoznać się z dostępnymi funkcjami i sposobem działania całości. Przejrzysty interfejs, łatwy dostęp do wszystkich niezbędnych opcji czy prostota dokonywania transakcji to bardzo ważne kwestie, które znacznie pomogą w sprzedaży i kupnie aktywów na giełdzie. Za pomocą internetowego konta maklerskiego możemy z własnego komputera mieć kupować i sprzedawać akcje GPW oraz z innych rynków na arenie międzynarodowej. Coraz więcej instytucji zapewnia dostęp do giełd z innych krajów, jednak jedną z najbardziej rozbudowanych ofert pod tym względem może pochwalić się duński bank Saxo, z którego mogą korzystać także polski inwestorzy.


Jak kupować akcje z warszawskiej giełdy oraz międzynarodowe?


Niezależnie od tego, czy chcemy inwestować w akcje na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, czy na przykład rynku nowojorskim lub hongkońskim, niezbędne jest konto inwestycyjne w domu maklerskim licencjonowanym przez Komisję Nadzoru Finansowego. Dzięki niemu broker może kierować zleceniami zarówno kupna, jak i sprzedaży akcji, tak aby trafiły na giełdy zagraniczne. W efekcie można inwestować nie tylko w spółki krajowe, lecz także udziały w firmach spoza granic naszego państwa. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się instrumenty finansowe z amerykańskiego rynku, które obejmują m.in. akcje tak potężnych firm jak Apple, Google lub Microsoft.

Drugą opcją, która umożliwia inwestowanie w zagraniczne spółki, jest także założenie konta maklerskiego u brokera z innego kraju. Takie rozwiązanie daje nam bezpośredni dostęp do międzynarodowych platform transakcyjnych i często pozwala obniżyć koszty związane z operacjami, jednak nie jest to wybór odpowiedni dla każdego. Przede wszystkim przeszkodą może być bariera językowa, przez którą ciężej jest porozumieć się z brokerem w razie potencjalnych problemów. Należy również wziąć pod uwagę koszty przewalutowania i porównać je z opłatami przy korzystaniu z brokera dostępnego w Polsce.

Reklama
Gdzie szukać właściwego brokera?


Wybór odpowiedniego pośrednika jest kluczową sprawą, ponieważ ułatwia nam prowadzenie transakcji i minimalizuje ryzyko utraty kapitału. Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na prowizje oraz inne koszty związane z prowadzeniem operacji na koncie lub samym korzystaniem z platformy. Warto zdecydować się na sprawdzone banki inwestycyjne, które oferują dostęp do profesjonalnych narzędzi i bardzo szeroki wybór rynków. Przypominamy jednak, że inwestowanie na giełdzie zawsze obarczone jest pewnym ryzykiem, a nawet najlepszy broker nie gwarantuje ochrony przed utratą środków.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Artykuł sponsorowany

Kalkulator zarobków — kiedy warto z niego skorzystać?

Przydatnym narzędziem dla każdego jest kalkulator zarobków, dzięki któremu w prosty sposób można wyliczyć wszystkie koszty zatrudnienia, sprawdzić ile wyniesie podatek oraz składki ZUS przy danym wynagrodzeniu.

Artykuł sponsorowany

Czym jest rynek pracy?

Rynek pracy to dosyć szerokie zagadnienie. Składa się z wielu elementów i gałęzi, ale to oczywiście ludzie są w nim najważniejsi.

Artykuł sponsorowany

Zarobki netto a brutto

Istotną kwestią, która często budzi wiele wątpliwości, są różnice w zarobkach brutto i netto.

Artykuł sponsorowany

Gdzie pracować, żeby dużo zarabiać?

Niemal każdy przynajmniej raz w życiu zastanawiał się, jakie są najlepiej opłacane zawody i jakie kwalifikacje trzeba posiadać, aby je wykonywać.

Artykuł sponsorowany

Najlepsze pomysły na upominki firmowe

Prezenty w biznesie to sposób na podtrzymywane i zacieśnianie relacji ze wspólnikami i klientami, motywowanie pracowników, ale także promowanie swoich usług lub produktów.

Artykuł sponsorowany

18. urodziny E. Leclerc w Rzeszowie

Rzeszowski sklep E.Lecrerc świętuje w tym roku 18 urodziny. Z okazji tego jubileuszu dla swoich klientów przygotował dwuetapowy konkurs.

Artykuł sponsorowany

Języki w CV – co, gdzie i dlaczego?

Niezwykle ważnym elementem każdego życiorysu jest informacja na temat znajomości języków obcych.

Artykuł sponsorowany

Na co zwrócić uwagę podczas rekrutacji do pracy?

W procesie rekrutacyjnym zarówno kandydaci, jak i pracodawcy powinni zwrócić uwagę na kilka szczegółów, które ułatwią im procedurę.

Reklama