Rzeszów - Wtorek, 22.04.2025
Reklama

Dowiedz się, jakie są najnowsze przepisy dotyczące zamówień publicznych

Dodano:

Zamówienia publiczne to ważny element rynku. Szacuje się, że stanowią około 10% polskiego PKB.  Żeby handlować towarami i usługami na zlecenie podmiotów publicznych, trzeba spełniać normy zawarte w przepisach. O czym pamiętać? Jak prawidłowo przeprowadzić przetarg? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć, zapisując się na szkolenia PZP.
 

Poznaj najważniejsze korzyści wynikające z uczestnictwa w szkoleniach z zamówień publicznych


Zamówienia publiczne stanowią szerokie zagadnienie i wymagają rzetelnej wiedzy. Aby dobrze przyswoić zagadnienia, niezbędne są szkolenia zamówienia publiczne. Do przeprowadzenia przetargu, trzeba przygotować stosowne dokumenty. Do istotnych zalicza się specyfikacja warunków zamówienia. W jej ramach określa się oczekiwania dotyczące przyszłego wykonawcy. Specyfikacja powinna zawierać m.in. szczegółowy opis zamówienia, termin oddania zlecenia, sposób kontaktu, kryteria oceny. Do istotnych zagadnień zaliczają się także tryby zamówień publicznych, w tym:

  • Przetarg nieograniczony,
  • Przetarg ograniczony, 
  • Negocjacje (z oraz bez ogłoszenia),
  • Dialog konkurencyjny,
  • Zamówienia z wolnej ręki,
  • Partnerstwo innowacyjne.

Szczegóły dotyczące składania ofert precyzują stosowne przepisy – przede wszystkim ustawa Prawo zamówień publicznych. Kwestie regulują też inne akty legislacyjne, w tym: Kodeks cywilny, Ustawa o finansach publicznych, Ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. 


Dowiedz się, jakie osoby powinny wziąć udział w szkoleniach z zamówień publicznych

Reklama
Na szkolenia z zamówień publicznych mogą zapisać się osoby chcące poszerzyć wiedzę na ten temat. Do głównych odbiorców zaliczają się:

  • Pracownicy jednostek administracji państwowej,
  • Przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego,
  • Specjaliści zajmujący się realizacją zamówień publicznych,
  • Kontrolerzy oraz audytorzy wewnętrzni.


Poznaj najważniejsze korzyści wynikające z uczestnictwa w szkoleniach


Szkolenia z zamówień publicznych pozwalają na zaprezentowanie wiedzy w wyczerpujący sposób. W ramach zajęć organizowanych przez firmę SEMPER uczestnicy poznają aktualne zmiany legislacyjne oraz dowiadują się, jak prawidłowo złożyć ofertę w przetargu. Do istotnych punktów kursu należą również przykłady prezentujące dobre praktyki oraz błędy skutkujące odrzuceniem wniosków. Dużą rolę w przyswojeniu tematyki odgrywają także praktyczne warsztaty. Żeby dostosować szkolenia do potrzeb biznesowych, warto wcześniej zapoznać się z planem ramowym i poruszanymi zagadnieniami. Szczegóły znajdują się na stronie szkolenia-semper.pl. Analiza zawartych tam informacji umożliwi dobór odpowiedniego terminu oraz tematyki szkolenia.

Artykuł sponsorowany


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Artykuł sponsorowany

O roli precyzyjnej prognozy pogody dla rolników

Prognozy pogody o wysokiej sprawdzalności, dotyczące niewielkiego obszaru (ograniczonego na przykład do terenu gospodarstwa rolnego z alertami o wystąpieniu wybranych zjawisk atmosferycznych wprost na telefon komórkowy) to nie science fiction, a rzeczywistość!

Artykuł sponsorowany

Tablet przemysłowy - dlaczego powinieneś rozważyć jego wybór?

W dzisiejszych czasach wszechobecna technologia jest już standardem. Urządzenia przemysłowe, takie jak tablety, są coraz popularniejsze w różnych branżach.

Artykuł sponsorowany

Studia online czy stacjonarne – które wybrać?

Chociaż studia online stały się powszechne już u początków XXI wieku, to do lawinowego wzrostu ich popularności znacząco przyczyniła się pandemia COVID.

Artykuł sponsorowany

Jaką pościel 160x200 kupić? Wybieramy odpowiedni model

Odpowiedni materiał, z którego wykonana jest nasza pościel ma bardzo duży wpływ na jakość snu. Z artykułu dowiesz się na co warto zwrócić uwagę kupując nową pościel.

Artykuł sponsorowany

Rozliczenie PIT - co trzeba wiedzieć w 2023 roku?

Rozliczenie PIT to coroczny obowiązek każdego Polaka, który posiada dochód. Mimo sporadycznych wyjątków, każdy, kto uzyska przychód, musi rozliczyć się z fiskusem, niezależnie od wielkości zarobku czy związanych z nim kosztów. Jak...

Artykuł sponsorowany

Czym jest alternator i jak działa?

W samochodzie prąd potrzebny jest tak samo, jak paliwo. Inaczej pojazd nie będzie mógł jechać czy też włączyć świateł. Ciągła dostawa prądu do akumulatora jest możliwa dzięki alternatorowi. Co warto o nim...

Artykuł sponsorowany

Na czym polega badanie MRI i jak się do niego przygotować?

Rezonans magnetyczny to bezbolesne, bezinwazyjne i pod warunkiem prawidłowej kwalifikacji w pełni bezpieczne badanie, które zapewnia szczegółowe obrazowanie struktur ciała. Sprawdź, na czym polega rezonans magnetyczny i czy badanie to wymaga od...

Artykuł sponsorowany

Buty Caterpillar - poznaj je bliżej!

Zakup jak najlepszego produktu, to cel, który zawsze przyświeca każdemu konsumentowi. Nie inaczej jest też w sytuacji szeroko rozumianych środków ochrony indywidualnej.

Reklama