Rzeszów - Sobota, 23.11.2024
Reklama

Dlaczego baza hybrydowa nie schnie? Przyczyn może być kilka!

Dodano:

Jeśli wykonujecie manicure hybrydowy samodzielnie w domu, doskonale wiecie, że nie zawsze łatwo jest zmierzyć się z przeciwnościami, jakie pojawiają się w trakcie malowania. Niestety nie zawsze hybryda spełnia nasze oczekiwania i zamiast cieszyć się pięknymi paznokciami jak z salonu kosmetycznego, frustrujemy się kiepskim efektem. Przyjrzymy się dzisiaj częstemu problemowi, czyli odchodzeniu lakieru od płytki. Być może niewiele z was zdaje sobie sprawę, jak ważną funkcję spełnia baza hybrydowa. Wystarczy chwila nieuwagi lub zbyt duży pośpiech i katastrofa gotowa!
 
Niejednokrotnie powtarzaliśmy już, jak istotne jest przestrzeganie zasad. Nakładanie hybrydy nie jest procesem bardzo skomplikowanym. Trzeba jednak wiedzieć, jak postępować, by nie tylko nie zniszczyć paznokci, ale też zapewnić wytrzymałość produktów. Lakiery i akcesoria dobrej jakości również nie są bez znaczenia. Warto zainwestować raz, by potem nie czuć rozczarowania.

Baza hybrydowa - podstawa udanego manicure’u
 
 
Czy można zrobić hybrydę bez bazy? Odpowiadamy
 
Niestety, tutaj odpowiedź będzie jednoznaczna. Baza hybrydowa to niezbędny element manicure’u i nie wolno jej pominąć, jeśli chcecie, aby lakier został z wami przez dedykowane kilka tygodni. Rolą tego produktu jest przede wszystkim ochrona płytki przez szkodliwym działaniem lakieru hybrydowego, jest on także łącznikiem pozostałych warstw z paznokciem. Aby zwiększyć jej szanse na dobre spojenie z płytką, koniecznie jest odpowiednie przygotowanie dłoni do malowania. Zanim położycie hybrydę, paznokcie muszą być zmatowione pilnikiem oraz odtłuszczone specjalnym cleanerem. Istotne jest również opracowanie skórek okalających płytkę. Ich zalewanie to dość częsty błąd na początku przygody z manicure’em, dlatego tak ważne jest, by delikatnie wyciąć je specjalnymi nożyczkami.
 
Po nałożeniu bazy na przygotowany paznokieć należy utwardzić ją światłem LED w lampie. Jeśli zastanawiacie się, dlaczego baza hybrydowa nie schnie, spieszymy z wyjaśnieniem:
 
Reklama
- lakiery hybrydowe nigdy nie będą całkowicie suche. Poza topem „no wipe” wszystkie produkty posiadają warstwę dyspersyjną, która pojawia się po wyjęciu dłoni z lampy. Jest to swoisty klej, który spaja ze sobą kolejne warstwy hybrydy. Dyspersja po nałożeniu bazy hybrydowej i lakieru jest całkiem istotnym elementem, którego obecność nie powinna nikogo martwić - mówi pracownica sklepu Cosmetics Zone.
 
Jeśli baza hybrydowa nie schnie, warto przyjrzeć się także lampie
 
 
Co innego, gdy baza na paznokcie hybrydowe nie utwardza się dobrze. Przyczyną może być zbyt słaba lampa. Nawet w domowych warunkach lepiej jest zainwestować w urządzenie o mocy co najmniej 48 W, aby mieć pewność, że lakier zostanie na swoim miejscu. Innym powodem, dla którego baza nie wysycha, jest nakładanie zbyt grubej warstwy produktu. Zwykle wystarczy cienko pomalować paznokieć, aby lakier spełniał swoje zadanie.
 
Baza hybrydowa na łamliwe paznokcie – jaki produkt wybrać?
 
Jeśli wasze paznokcie wykończone są nieustannym malowaniem lub nieprawidłowym zdejmowaniem hybrydy, warto zaopatrzyć się w bazę utwardzającą paznokcie hybrydowe. To produkt wzbogacony o witaminy i aminokwasy, który zapewni waszej płytce koktajl niezbędnych składników odżywczych. W przypadku, gdy paznokcie są w wyjątkowo słabej kondycji i żadna hybryda się ich nie trzyma, rozwiązaniem może być baza hybrydowa kauczukowa lub budująca. To produkty do zadań specjalnych, które nie tylko wzmocnią waszą naturalną płytkę, ale i zapewnią maksymalną trwałość hybrydy.
 
Przyczyn, z których manicure hybrydowy nie udaje się, może być kilkadziesiąt. Najważniejsze jest to, by zadbać o paznokcie przed malowaniem. Dobra baza proteinowa lub utwardzająca może okazać się wybawieniem dla zmęczonej płytki. Jeśli paznokcie będą w dobrej kondycji, wasza hybryda również będzie wyglądać pięknie i zostanie z wami na długie tygodnie.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Artykuł sponsorowany

Jak urządzić mały salon w bloku? Postaw na sofę z funkcją spania.

Analiza rynku nieruchomości w naszym kraju wyraźnie pokazuje, że większość Polaków mieszka w blokach. Choć mieszkanie w bloku ma niewątpliwe zalety, nie da się ukryć, że posiada również wady. Jedną z największych...

Artykuł sponsorowany

Czy każdy laptop to ultrabook? Poznajmy najważniejsze różnice

Coraz częściej przy wyborze nowego laptopa, zwracamy uwagę, świadomie lub nie, na nową katgorię tego sprzętu czyli ultrabooki.

Artykuł sponsorowany

Zdrowe i pożywne posiłki - wypróbuj catering dietetyczny

Catering dietetyczny to usługa, która staje się coraz bardziej popularna. W obecnych czasach coraz mniej ludzi ma czas na gotowanie i przygotowywanie posiłków,...

Artykuł sponsorowany

Volvo Cars podsumowuje sprzedaż w 2020 roku pierwsza połowa roku ciężka, druga - rekordowo dobra

Pandemia koronawirusa skutecznie uniemożliwiła nam pobicie kolejnego rekordu sprzedaży. Mimo spowolnienia gospodarczego, nasza marka wyszła z tego okresu obronną ręką.

Artykuł sponsorowany

Prezenty i upominki z okazji dnia babci i dziadka

Dzień babci i dziadka to dwa bardzo ważne święta o charakterze rodzinnym.

Artykuł sponsorowany

Okucia do okien PCV – wszystko, co musisz wiedzieć przed kupnem okna

Wbrew pozorom okucia do okien PCV to niezmiernie ważne elementy, które w znaczący sposób wpływają na komfort obsługi i bezpieczeństwo okien. Odpowiednio dobrane stanowią sposób na zapewnienie optymalnej izolacji termicznej, chronią przed...

Artykuł sponsorowany

Kiedy otrzymujemy wynagrodzenie?

Podstawowym zagadnieniem, które jest niezwykle istotne dla wszystkich pracowników jest pensja i data jest otrzymania.

Artykuł sponsorowany

Kalkulator zarobków — kiedy warto z niego skorzystać?

Przydatnym narzędziem dla każdego jest kalkulator zarobków, dzięki któremu w prosty sposób można wyliczyć wszystkie koszty zatrudnienia, sprawdzić ile wyniesie podatek oraz składki ZUS przy danym wynagrodzeniu.

Reklama