Rzeszów - Piątek, 20.09.2024
Reklama

Dlaczego baza hybrydowa nie schnie? Przyczyn może być kilka!

Dodano:

Jeśli wykonujecie manicure hybrydowy samodzielnie w domu, doskonale wiecie, że nie zawsze łatwo jest zmierzyć się z przeciwnościami, jakie pojawiają się w trakcie malowania. Niestety nie zawsze hybryda spełnia nasze oczekiwania i zamiast cieszyć się pięknymi paznokciami jak z salonu kosmetycznego, frustrujemy się kiepskim efektem. Przyjrzymy się dzisiaj częstemu problemowi, czyli odchodzeniu lakieru od płytki. Być może niewiele z was zdaje sobie sprawę, jak ważną funkcję spełnia baza hybrydowa. Wystarczy chwila nieuwagi lub zbyt duży pośpiech i katastrofa gotowa!
 
Niejednokrotnie powtarzaliśmy już, jak istotne jest przestrzeganie zasad. Nakładanie hybrydy nie jest procesem bardzo skomplikowanym. Trzeba jednak wiedzieć, jak postępować, by nie tylko nie zniszczyć paznokci, ale też zapewnić wytrzymałość produktów. Lakiery i akcesoria dobrej jakości również nie są bez znaczenia. Warto zainwestować raz, by potem nie czuć rozczarowania.

Baza hybrydowa - podstawa udanego manicure’u
 
 
Czy można zrobić hybrydę bez bazy? Odpowiadamy
 
Niestety, tutaj odpowiedź będzie jednoznaczna. Baza hybrydowa to niezbędny element manicure’u i nie wolno jej pominąć, jeśli chcecie, aby lakier został z wami przez dedykowane kilka tygodni. Rolą tego produktu jest przede wszystkim ochrona płytki przez szkodliwym działaniem lakieru hybrydowego, jest on także łącznikiem pozostałych warstw z paznokciem. Aby zwiększyć jej szanse na dobre spojenie z płytką, koniecznie jest odpowiednie przygotowanie dłoni do malowania. Zanim położycie hybrydę, paznokcie muszą być zmatowione pilnikiem oraz odtłuszczone specjalnym cleanerem. Istotne jest również opracowanie skórek okalających płytkę. Ich zalewanie to dość częsty błąd na początku przygody z manicure’em, dlatego tak ważne jest, by delikatnie wyciąć je specjalnymi nożyczkami.
 
Po nałożeniu bazy na przygotowany paznokieć należy utwardzić ją światłem LED w lampie. Jeśli zastanawiacie się, dlaczego baza hybrydowa nie schnie, spieszymy z wyjaśnieniem:
 
Reklama
- lakiery hybrydowe nigdy nie będą całkowicie suche. Poza topem „no wipe” wszystkie produkty posiadają warstwę dyspersyjną, która pojawia się po wyjęciu dłoni z lampy. Jest to swoisty klej, który spaja ze sobą kolejne warstwy hybrydy. Dyspersja po nałożeniu bazy hybrydowej i lakieru jest całkiem istotnym elementem, którego obecność nie powinna nikogo martwić - mówi pracownica sklepu Cosmetics Zone.
 
Jeśli baza hybrydowa nie schnie, warto przyjrzeć się także lampie
 
 
Co innego, gdy baza na paznokcie hybrydowe nie utwardza się dobrze. Przyczyną może być zbyt słaba lampa. Nawet w domowych warunkach lepiej jest zainwestować w urządzenie o mocy co najmniej 48 W, aby mieć pewność, że lakier zostanie na swoim miejscu. Innym powodem, dla którego baza nie wysycha, jest nakładanie zbyt grubej warstwy produktu. Zwykle wystarczy cienko pomalować paznokieć, aby lakier spełniał swoje zadanie.
 
Baza hybrydowa na łamliwe paznokcie – jaki produkt wybrać?
 
Jeśli wasze paznokcie wykończone są nieustannym malowaniem lub nieprawidłowym zdejmowaniem hybrydy, warto zaopatrzyć się w bazę utwardzającą paznokcie hybrydowe. To produkt wzbogacony o witaminy i aminokwasy, który zapewni waszej płytce koktajl niezbędnych składników odżywczych. W przypadku, gdy paznokcie są w wyjątkowo słabej kondycji i żadna hybryda się ich nie trzyma, rozwiązaniem może być baza hybrydowa kauczukowa lub budująca. To produkty do zadań specjalnych, które nie tylko wzmocnią waszą naturalną płytkę, ale i zapewnią maksymalną trwałość hybrydy.
 
Przyczyn, z których manicure hybrydowy nie udaje się, może być kilkadziesiąt. Najważniejsze jest to, by zadbać o paznokcie przed malowaniem. Dobra baza proteinowa lub utwardzająca może okazać się wybawieniem dla zmęczonej płytki. Jeśli paznokcie będą w dobrej kondycji, wasza hybryda również będzie wyglądać pięknie i zostanie z wami na długie tygodnie.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Artykuł sponsorowany

Jak rozmawiać o wypłacie?

Na niemal każdej rozmowie o pracę, można usłyszeć pytanie „Ile chciałby pan/pani zarabiać?”.

Artykuł sponsorowany

Umiejętności w CV – co i jak wpisać?

Aplikując na dane stanowisko, warto przemyśleć jakimi umiejętnościami, osiągnięciami i zdolnościami chcemy przekonać do siebie pracodawcę.

Artykuł sponsorowany

Czego unikać w CV?

Niemal wszyscy kandydaci uważają, że wiedzą jak stworzyć unikatowe CV. Zatem dlaczego znalezienie idealnej lub jakiejkolwiek pracy zajmuje tak dużo czasu?

Artykuł sponsorowany

Wybieramy czujnik ruchu z detektorem podczerwieni do domu

Światło zapalające się, gdy wchodzimy do pomieszczenia? To możliwe, jeśli zastosujemy czujnik ruchu. Sprawdziliśmy, na co zwrócić uwagę przy zakupie.

Artykuł sponsorowany

Jaki zegarek GPS wybrać dla dziecka na Wielkanoc? O czym warto pamiętać?

Rodzic zawsze chce sprawować pełną opiekę nad dzieckiem i dbać o jego bezpieczeństwo. Wraz jednak z wiekiem dzieci stają się bardziej samodzielne i chcą np. same chodzić do szkoły lub do kolegów...

Artykuł sponsorowany

Fiolet, elegancja oraz rdza, czyli najnowsze trendy w ogrodnictwie

Nadejście wiosny to znakomity pretekst do tego, by przygotować nasz ogródek na liczne wizyty tak, by nie tylko umożliwiał wygodne spędzanie czasu z rodziną czy znajomymi, ale również cieszył oko nowoczesnym wyglądem....

Artykuł sponsorowany

Wypożyczenie samochodu w Rzeszowie – poradnik krok po kroku

Wynajęcia samochodu podczas wakacji albo weekendowego wypadu, w kraju lub za granicą może okazać się bardziej korzystne dla naszego budżetu, niż podróż własnym autem.

Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie medyczne?

Każdemu z nas zdarza się zachorować – bez względu na wiek, dietę czy dbanie o własne zdrowie. Przytrafić nam się mogą infekcje wirusowe, kontuzje, poważniejsze schorzenia.

Reklama