Rzeszów - Piątek, 20.09.2024
Reklama

Dlaczego baza hybrydowa nie schnie? Przyczyn może być kilka!

Dodano:

Jeśli wykonujecie manicure hybrydowy samodzielnie w domu, doskonale wiecie, że nie zawsze łatwo jest zmierzyć się z przeciwnościami, jakie pojawiają się w trakcie malowania. Niestety nie zawsze hybryda spełnia nasze oczekiwania i zamiast cieszyć się pięknymi paznokciami jak z salonu kosmetycznego, frustrujemy się kiepskim efektem. Przyjrzymy się dzisiaj częstemu problemowi, czyli odchodzeniu lakieru od płytki. Być może niewiele z was zdaje sobie sprawę, jak ważną funkcję spełnia baza hybrydowa. Wystarczy chwila nieuwagi lub zbyt duży pośpiech i katastrofa gotowa!
 
Niejednokrotnie powtarzaliśmy już, jak istotne jest przestrzeganie zasad. Nakładanie hybrydy nie jest procesem bardzo skomplikowanym. Trzeba jednak wiedzieć, jak postępować, by nie tylko nie zniszczyć paznokci, ale też zapewnić wytrzymałość produktów. Lakiery i akcesoria dobrej jakości również nie są bez znaczenia. Warto zainwestować raz, by potem nie czuć rozczarowania.

Baza hybrydowa - podstawa udanego manicure’u
 
 
Czy można zrobić hybrydę bez bazy? Odpowiadamy
 
Niestety, tutaj odpowiedź będzie jednoznaczna. Baza hybrydowa to niezbędny element manicure’u i nie wolno jej pominąć, jeśli chcecie, aby lakier został z wami przez dedykowane kilka tygodni. Rolą tego produktu jest przede wszystkim ochrona płytki przez szkodliwym działaniem lakieru hybrydowego, jest on także łącznikiem pozostałych warstw z paznokciem. Aby zwiększyć jej szanse na dobre spojenie z płytką, koniecznie jest odpowiednie przygotowanie dłoni do malowania. Zanim położycie hybrydę, paznokcie muszą być zmatowione pilnikiem oraz odtłuszczone specjalnym cleanerem. Istotne jest również opracowanie skórek okalających płytkę. Ich zalewanie to dość częsty błąd na początku przygody z manicure’em, dlatego tak ważne jest, by delikatnie wyciąć je specjalnymi nożyczkami.
 
Po nałożeniu bazy na przygotowany paznokieć należy utwardzić ją światłem LED w lampie. Jeśli zastanawiacie się, dlaczego baza hybrydowa nie schnie, spieszymy z wyjaśnieniem:
 
Reklama
- lakiery hybrydowe nigdy nie będą całkowicie suche. Poza topem „no wipe” wszystkie produkty posiadają warstwę dyspersyjną, która pojawia się po wyjęciu dłoni z lampy. Jest to swoisty klej, który spaja ze sobą kolejne warstwy hybrydy. Dyspersja po nałożeniu bazy hybrydowej i lakieru jest całkiem istotnym elementem, którego obecność nie powinna nikogo martwić - mówi pracownica sklepu Cosmetics Zone.
 
Jeśli baza hybrydowa nie schnie, warto przyjrzeć się także lampie
 
 
Co innego, gdy baza na paznokcie hybrydowe nie utwardza się dobrze. Przyczyną może być zbyt słaba lampa. Nawet w domowych warunkach lepiej jest zainwestować w urządzenie o mocy co najmniej 48 W, aby mieć pewność, że lakier zostanie na swoim miejscu. Innym powodem, dla którego baza nie wysycha, jest nakładanie zbyt grubej warstwy produktu. Zwykle wystarczy cienko pomalować paznokieć, aby lakier spełniał swoje zadanie.
 
Baza hybrydowa na łamliwe paznokcie – jaki produkt wybrać?
 
Jeśli wasze paznokcie wykończone są nieustannym malowaniem lub nieprawidłowym zdejmowaniem hybrydy, warto zaopatrzyć się w bazę utwardzającą paznokcie hybrydowe. To produkt wzbogacony o witaminy i aminokwasy, który zapewni waszej płytce koktajl niezbędnych składników odżywczych. W przypadku, gdy paznokcie są w wyjątkowo słabej kondycji i żadna hybryda się ich nie trzyma, rozwiązaniem może być baza hybrydowa kauczukowa lub budująca. To produkty do zadań specjalnych, które nie tylko wzmocnią waszą naturalną płytkę, ale i zapewnią maksymalną trwałość hybrydy.
 
Przyczyn, z których manicure hybrydowy nie udaje się, może być kilkadziesiąt. Najważniejsze jest to, by zadbać o paznokcie przed malowaniem. Dobra baza proteinowa lub utwardzająca może okazać się wybawieniem dla zmęczonej płytki. Jeśli paznokcie będą w dobrej kondycji, wasza hybryda również będzie wyglądać pięknie i zostanie z wami na długie tygodnie.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Artykuł sponsorowany

Stolica rodzinnej zabawy. Jak Rabkoland rozwinął skrzydła

Trudno znaleźć drugi taki park rozrywki w Polsce, który w ciągu ostatnich lat, tak spektakularnie rozwinął skrzydła i przeszedł olbrzymią metamorfozę. Rabkoland to dziś rodzinne miejsce oferujące zabawę i edukację, jednocześnie pozwalające...

Artykuł sponsorowany

Wskazówki na temat wyboru minikoparki

Jeśli chodzi o zakup używanej minikoparka Polsce, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. W ostatnich latach branża budowlana w Polsce przeżywa boom, co prowadzi do zwiększonego popytu na minikoparki.

Artykuł sponsorowany

Jak platformy B2C zmieniają sposób, w jaki robimy zakupy?

Platformy B2C (Business-to-Customer) odgrywają kluczową rolę w transformacji procesu zakupowego konsumentów. Co warto wiedzieć o narzędziach tego typu?

Artykuł sponsorowany

Jak wspierać trening psa za pomocą treserek?

Treserki dla psa są kluczowym narzędziem w procesie szkolenia, umożliwiającym skuteczne motywowanie i nagradzanie. Są one wygodne do podawania, a ich smak sprawia, że psy chętnie wykonują polecenia. Odpowiednie podejście do treningu...

Artykuł sponsorowany

Sklep tynkarski dla profesjonalistów - materiały budowlane zawsze na czas!

Sklep tynkarski to miejsce, gdzie profesjonaliści z branży budowlanej znajdą wszystko, czego potrzebują do swojej pracy. Niezależnie od tego, czy jesteś tynkarzem, malarzem czy posadzkarzem, odpowiednie narzędzia i materiały są kluczem do...

Artykuł sponsorowany

Jak przekonać kota do jedzenia suchej karmy?

Koty często odmawiają jedzenia suchej karmy z różnych powodów, takich jak nawyki żywieniowe, preferencje smakowe czy stres. Mimo to, sucha karma dla kota ma wiele zalet — jest praktyczna, łatwa do przechowywania,...

Artykuł sponsorowany

Czym kierować się podczas wyboru ławek miejskich?

Ławki miejskie, czy też ławki parkowe, stanowią nieodłączny element każdej przestrzeni publicznej. Są one projektowane tak, aby umożliwić mieszkańcom miasta odpoczynek i relaks w parkach, skwerach i innych miejscach zieleni. W dzisiejszych...

Artykuł sponsorowany

Mokra karma dla psa z dużą zawartością mięsa: Kompleksowy przewodnik

Pies jest mięsożercą i choć nie ma problemów z jedzeniem warzyw, owoców, a nawet niestety przypadkowych rzeczy znalezionych na spacerze np., to jednak zdecydowanie podstawą jego diety powinno być mięso.

Reklama