Samochody na akumulator a kształtowanie zdolności logicznego myślenia u dziecka
Samochody na akumulator wydają się być wyjątkowo prostymi zabawkami. Wystarczy spojrzeć na modele dostępne na tej stronie: https://www.ekstrazabawki.pl/Pojazdy-elektryczne-c496. Od razu można zauważyć, że są one odpowiednio zmniejszonymi replikami pojazdów kultowych marek, które posiadają wiernie odwzorowane detale, a także akumulatorek, który spełnia w tym wypadku rolę silnika. Dziecko wsiada za kierownice, a następnie może jechać w dowolnym kierunku. Oczywiście samochodziki posiadają ograniczenie prędkości, a także pilot, który należy do rodziców. Za jego pomocą, mogą oni reagować w niebezpiecznych sytuacjach i zatrzymać samochodzik z młodym kierowcom. Jednak warto tu zwrócić uwagę na fakt, że:
- dziecko samodzielnie wybiera kierunek jazdy;
- dziecko odpowiada samodzielnie za decyzje, które podejmuje w czasie jazdy;
- maluch musi radzić sobie z przeszkodami i nieoczekiwanymi zdarzeniami, które mogą mu się przytrafić w czasie jazdy samochodzikiem.
Samochodziki na akumulator a rozwój dziecięcej motoryki
Auta na akumulator i ich wpływ na integrację sensoryczną
Zaburzenia SI, czyli zaburzenia integracji sensorycznej są jednym z problemów obwodowego układu nerwowego u maluchów. Zwykle dzieci dotknięte tym problemem nie są w stanie poprawnie interpretować bodźców lub skoordynować współdziałania zmysłów. Okazuje się, że w tym zakresie samochodziki na akumulator mogą spełniać rolę terapeutyczną. Będą one oddziaływać zarówno na zmysł dotyku, ale także pozwolą trenować zmysł wzroku. Dzieci będą mogły chwytać kierownicę, rozpoznawać jej strukturę, a także wykształcić w sobie znacznie lepszą orientację w terenie oraz świadomość własnego ciała. Jak więc widać, samochodziki na akumulator są wyjątkowo wszechstronnym gadżetem.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz