Rzeszów - Czwartek, 19.09.2024
Reklama

Poznaj 4 pomysły na spontaniczny wyjazd wakacyjny

Dodano:

Chcesz wybrać się na spontaniczny city break? Odkryj piękne, polskie miasta! Wyrusz na podróżniczy podbój znanych i tych mniej popularnych miejscowości, które mają do zaoferowania ciekawe atrakcje i klimatyczne zakątki.


Jaki środek transportu wybrać?

Lubisz szybkie, nieplanowane wyjazdy? Zanim wyruszysz w podróż, zdecyduj najpierw, w jaki sposób chcesz dotrzeć do celu. Jeśli zależy Ci na maksymalnym relaksie i komforcie, wybierz pociąg! To jeden z najchętniej wybieranych środków transportu, zwłaszcza przez miłośników spontanicznych wyjazdów.

Zwróć uwagę na ofertę PKP Intercity, które jest bardzo dobrym wyborem w przypadku wakacyjnych wyjazdów. Przewoźnik proponuje kursy łączące północ z południem i zachód ze wschodem kraju. Pociągi poruszają się z bardzo dużą prędkością i zatrzymują się na niewielu stacjach pośrednich, dlatego można za ich pośrednictwem niezwykle szybko poruszać się pomiędzy największymi miastami w Polsce.

W pociągu możesz liczyć na wygodny, szeroki fotel, przestrzeń na nogi, dostęp do internetu i gniazdek elektrycznych. Wagony są klimatyzowane, więc nawet najdalsza podróż w lecie przebiegnie komfortowo. Dodatkowo nie musisz brać ze sobą zbyt wielu przekąsek, ponieważ w wagonie restauracyjnym czekają pyszne i świeże dania.

Gdzie wyjechać na wakacyjną podróż po Polsce?

Myśląc o city breaku w Polsce, większości osób jako pierwsze do głowy dwa przychodzą najpopularniejsze miasta, czyli Warszawa i Kraków. To przepiękne, klimatyczne i niezwykle atrakcyjne turystycznie destynacje, ale warto dać szansę także innym miejscowościom, które mogą pochwalić się równie ciekawą ofertą.

Poznań

Poznań miasto doznań – slogan reklamowy stolicy Wielkopolski nie kłamie. Wyprawy do Poznania na pewno nie zapomnisz przez długi czas. To miasto łączące nowoczesność z tradycją. Wypełnione jest malowniczymi zakątkami zachęcającymi do relaksu oraz zabytkami, które przypominają o długiej historii miasta. Symbolem Poznania są koziołki, które codziennie o 12:00 trykają się na wieży ratuszowej. Miasto słynie także z Ostrowa Tumskiego, Term Maltańskich czy Starego Browaru. Będąc w Poznaniu, nie zapomnij posmakować obłędnych pyr z gzikiem, które są lokalnym przysmakiem.

Opole

Reklama

Jeśli nie miałeś jeszcze okazji zwiedzić południowo-zachodniej części Polski, czas nadrobić zaległości. Świetnym miejscem na początek jest przebojowe Opole, które słynie z organizacji Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej, odbywającego się corocznie od 1963 r. To jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych w kraju. Nic więc dziwnego, że właśnie w tym mieście, tuż pod widownią Amfiteatru Opolskiego, mieści się Muzeum Polskiej Piosenki. Zwiedzając stolicę Opolszczyzny, warto przejść się Wenecją Opolską, odwiedzić zrewitalizowany rynek z Aleją Gwiazd i neorenesansowym ratuszem czy zdobyć wzgórze uniwersyteckie – Opolski Akropol.

Lublin

Lublin nie bez powodu nazywany jest stolicą wschodniej Polski. To niekwestionowana perła tej części kraju. Słynie z wybornej kuchni, długiej historii oraz licznych zabytków. Lublin jest renesansowym ośrodkiem, którego piękno zachwyci każdego turystę. Topowe atrakcje tego miasta to Stare Miasto z Bramą Krakowską i Lubelską Trasą Podziemną. Lublin słynie również z wiekowej Bazyliki Dominikanów, Zamku Lubelskiego oraz urzekającego Ogrodu Saskiego. Nietuzinkowym miejscem na mapie Lublina jest bez wątpienia Regionalne Muzeum Cebularza.

Przemyśl

Przemyśl to jedno najstarszych, a jednocześnie najmniej docenianych miast w Polsce. Ten piękny punkt na mapie południowo-wschodniej części kraju zasługuje na o wiele większe zainteresowanie. Przemyśl jest tyglem kulturowym, łączącym katolicyzm, prawosławie, judaizm oraz wpływy innych religii. Miasto ma przepiękny rynek, bardzo ciekawą podziemną trasę turystyczną oraz unikatowe na skalę całej Polski – Muzeum Dzwonów i Fajek, mieszczące się w wieży zegarowej. Przemyśl to prawdziwa gratka dla miłośników architektury sakralnej. Mieści się tutaj mnóstwo świątyni, m.in. okazała Archikatedra Przemyska czy kościół franciszkanów.


Artykuł sponsorowany




Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Artykuł sponsorowany

Kalkulator zarobków — kiedy warto z niego skorzystać?

Przydatnym narzędziem dla każdego jest kalkulator zarobków, dzięki któremu w prosty sposób można wyliczyć wszystkie koszty zatrudnienia, sprawdzić ile wyniesie podatek oraz składki ZUS przy danym wynagrodzeniu.

Artykuł sponsorowany

Czym jest rynek pracy?

Rynek pracy to dosyć szerokie zagadnienie. Składa się z wielu elementów i gałęzi, ale to oczywiście ludzie są w nim najważniejsi.

Artykuł sponsorowany

Zarobki netto a brutto

Istotną kwestią, która często budzi wiele wątpliwości, są różnice w zarobkach brutto i netto.

Artykuł sponsorowany

Gdzie pracować, żeby dużo zarabiać?

Niemal każdy przynajmniej raz w życiu zastanawiał się, jakie są najlepiej opłacane zawody i jakie kwalifikacje trzeba posiadać, aby je wykonywać.

Artykuł sponsorowany

Najlepsze pomysły na upominki firmowe

Prezenty w biznesie to sposób na podtrzymywane i zacieśnianie relacji ze wspólnikami i klientami, motywowanie pracowników, ale także promowanie swoich usług lub produktów.

Artykuł sponsorowany

18. urodziny E. Leclerc w Rzeszowie

Rzeszowski sklep E.Lecrerc świętuje w tym roku 18 urodziny. Z okazji tego jubileuszu dla swoich klientów przygotował dwuetapowy konkurs.

Artykuł sponsorowany

Języki w CV – co, gdzie i dlaczego?

Niezwykle ważnym elementem każdego życiorysu jest informacja na temat znajomości języków obcych.

Artykuł sponsorowany

Na co zwrócić uwagę podczas rekrutacji do pracy?

W procesie rekrutacyjnym zarówno kandydaci, jak i pracodawcy powinni zwrócić uwagę na kilka szczegółów, które ułatwią im procedurę.

Reklama