Dodano: 23.10.2014 r.
RZESZÓW. Będą specjalne linie i częstsze kursy.
Szczegółowa rozpiska zmian na czas świąt poniżej:
Linia nr 15
W dniu 31 października, w godz. 10.00 – 17.00, autobusy tej linii będą kursowały co ok. 20 min.
Linie specjalne:
Na dni 1 i 2 listopada uruchomione zostaną linie specjalne: „A”, „B”, „C”, „D”, „F”, „G”, „H”, „K”, „M”, „S”, które pojadą zgodnie z następującymi trasami:
„A”: Matuszczaka pętla - cmentarz Wilkowyja
z przystankami przy Podkarpacka Politechnika, Dąbrowskiego Instytut Muzyki, Dąbrowskiego pawilony, Cieplińskiego, Piłsudskiego UW, Plac Wolności, Lwowska cmentarz,
„B”: Hetmańska-stadion - cmentarz Wilkowyja
z przystankami przy Hetmańska ZS Mech, Hetmańska przychodnia, Cieplińskiego, Piłsudskiego UW, Plac Wolności, Lwowska cmentarz,
„C”: Mikołajczyka pętla - cmentarz Wilkowyja
z przystankami przy Ofiar Katynia kładka, Wyzwolenia/ Ofiar Katynia, Wyzwolenia kościół, Okulickiego osiedle, Krakowska/Sportowa, Piłsudskiego UW, Plac Wolności, Lwowska cmentarz,
„D”: Obr. Poczty Gdańskiej pętla - cmentarz Wilkowyja
z przystankami przy Obrońców Poczty Gdańskiej, Wyzwolenia/Ofiar Katynia, Wyzwolenia kościół, Lubelska lecznica, Marszałkowska osiedle, Piłsudskiego UW, Plac Wolności, Lwowska cmentarz,
„F”: Wita Stwosza/Langiewicza - cmentarz Wilkowyja
z przystankami przy W. Stwosza kościół, Wyspiańskiego, Witosa lodowisko, Witosa Jedn. Wojskowa, Krakowska/Sportowa, Piłsudskiego UW, Plac Wolności, Lwowska cmentarz,
„G”: Miła Dom Kultury - cmentarz Wilkowyja
z przystankami przy Miła/Strażacka, Strażacka, Robotnicza cmentarz, Łukasiewicza pętla, Łukasiewicza/Krokusowa, Sikorskiego Katedra, Rejtana/Paderewskiego, Rejtana cmentarz, Lwowska cmentarz,
„H”: Bł. Karoliny - cmentarz Wilkowyja
z przystankami przy Bł. Karoliny/Sanocka, Bł. Karoliny/Strzyżowska, Witosa lodowisko, Witosa Jedn. Wojskowa, Krakowska/Sportowa, Piłsudskiego UW, Plac Wolności, Lwowska cmentarz,
„K”: Poselska pętla - Malawa OSP
z przystankami przy Budziwojska kapliczka, Jana Pawła II/Budziwojska, Jana Pawła II/Zakątkowa, Jana Pawła II OSP, Kwiatkowskiego hotel, Kwiatkowskiego/Jachowicza, Kwiatkowskiego/Koło, Kwiatkowskiego 05, Kwiatkowskiego/Strażacka, Kwiatkowskiego Dom Studenta, Powst. Warszawy Dom Studenta, Powst. Warszawy/Graniczna, Rejtana/Paderewskiego, Paderewskiego kościół, Słocińska cmentarz, Słocińska/Pileckich, Słocińska 10; Malawa skrzyżowanie, Malawa OSP
„M”: mjr. Kopisto Uniwersytet - cmentarz Wilkowyja
z przystankami przy Podwisłocze U. Skarbowy, Powst. Warszawy Dom Studenta, Powst. Warszawy/Graniczna, Rejtana/Paderewskiego, Rejtana cmentarz, Lwowska cmentarz,
„S”: Krakowska/Ceramiczna - cmentarz Wilkowyja
z przystankami przy Krakowska cmentarz, Krakowska/Mielecka, Krakowska galeria, Krakowska szpital, Krakowska/Sportowa, Piłsudskiego UW, Plac Wolności, Lwowska cmentarz,
Autobusy wybranych linii będą kursować w następujących godzinach:
„A”, „F”, „G” „M” i „S” – od 9.00 do 17.30, co ok. 20 min.
„B”, „H” – od 9.10 do 17.30 co ok. 20 min,
„C” – kursować będzie w godz. 9.05 do 17.40, co ok. 20 min,
„D” – od 8.55 do 17.30, co ok. 20 min,
„K” – od 9.00 do 17.00, co ok. 45 min.
Wszystkie rodzaje biletów okresowych nie tracą ważności przy kursowaniu liniami specjalnymi. Pasażerowie MPK mogą również korzystać, tak jak na co dzień, z przejazdów ulgowych oraz bezpłatnych, niezależnie od tego, którymi autobusami, w tym również dodatkowymi, będą się przemieszczać. Autobusy linii specjalnych będą się zatrzymywały na przystanku oznaczonym „Linia specjalna – znicz”.
Artykuł przygotowany na podstawie informacji podanych przez Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie.