Rzeszów - Piątek, 29.11.2024
Reklama

Związek Gmin PKS ma nowoczesne zaplecze techniczne

Dodano:

Zdjęcie ze strony gminy Głogów Małopolski
Zdjęcie ze strony gminy Głogów Małopolski
Przy bazie PKS w Rzeszowie wybudowano halę zaplecza technicznego wraz z częścią biurowo - socjalną, o powierzchni ponad 1000 m. To kolejna inwestycja Związku Gmin PKS w ramach projektu dofinansowanego ze środków unijnych w ramach RPO WP na lata 2014-2020.

Związek Gmin Podkarpacka Komunikacja Samochodowa zrealizował kolejną inwestycję w ramach projektu „Rozwój gospodarki niskoemisyjnej oraz poprawa mobilności mieszkańców poprzez usprawnienie zrównoważonego transportu publicznego na terenie ROF”.  

Przy Al. Wyzwolenia 6 powstała hala zaplecza technicznego, w której znajduje się m.in. 5 stanowisk diagnostycznych służących do naprawa autobusów, automatyczna myjnia, część magazynowo – socjalna oraz warsztat z nowoczesnymi urządzeniami do naprawy i serwisowania autobusów. Utworzono również pomieszczenia biurowe i nowoczesną serwerownię.  
Wartość inwestycji to ponad 5,5 mln zł, z czego ponad 3,6 mln zł pochodzi z programu RPO WP.
Reklama

Projekt „Rozwój gospodarki niskoemisyjnej oraz poprawa mobilności mieszkańców poprzez usprawnienie zrównoważonego transportu publicznego na terenie ROF” ma na celu zwiększenie wykorzystania niskoemisyjnego transportu na obszarze Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego, a w szczególności na terenie 9 gmin zaangażowanych w jego realizację, które są zrzeszone w ramach Związku Gmin PKS. Należą do nich gminy: Czarna, Czudec, Boguchwała, Chmielnik, Głogów Małopolski, Krasne, Świlcza, Trzebownisko.

Do tej pory w ramach projektu zakupiono m.in. 54 ekologiczne autobusy przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. Dodatkowo wdrożono system informatyczny z Zintegrowanym Systemem Zarządzania Ruchem i Transportem Publicznym.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W listopadzie Rzeszów zyskał prawie 800 drzew

RZESZÓW. Zakończyły się jesienne nasadzenia drzew na terenie miasta. W różnych punktach Rzeszowa posadzono blisko 800 roślin, m.in. lip, dębów i brzóz.

Rzeszów

Straż Miejska kontrolowała dym z domowych kominów przy pomocy drona

RZESZÓW. Od osiedli Zalesie i Przybyszówka zaczęły się kontrole dymu wydobywającego się z domowych kominów. Straż Miejska używa do tego drona. W czterech miejscach mogło dojść do nadużyć.

Rzeszów

W niedzielę kolejna akcja szczepień w Urzędzie Wojewódzkim

RZESZÓW. W niedzielę 5 grudnia Podkarpacki Urząd Wojewódzki, we współpracy z Centrum Medycznym LUX MED, przeprowadzi na terenie urzędu kolejną akcję szczepień ochronnych przeciw COVID-19. 

Rzeszów

Miejskie drzewa będą badane tomografem

RZESZÓW. Prezydent Fijołek zdecydował o zakupie tomografu dźwiękowego do badania drzew z terenu Rzeszowa. Dzięki urządzeniu łatwiej będzie zadbać o stan najcenniejszych z nich.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc honorowym obywatelem miasta

RZESZÓW. Niemal jednogłośnie rzeszowscy radni przyznali Tadeuszowi Ferencowi tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa. Przeciwni byli jedynie dwaj radni PiS.

Rzeszów

W czwartek otwarcie nowego mostu na Przyrwie. Będzie mniej utrudnień na os. 1000-lecia

RZESZÓW. Już w ten czwartek otwarty dla ruchu zostanie nowy most na Przyrwie, w ciągu ulicy Siemieńskiego. Nowa przeprawa została poszerzona do trzech pasów ruchu.

Rzeszów

"Rzeszów przeciwko przemocy". Miasto włącza się w ogólnopolską akcję

RZESZÓW. W Rzeszowie ruszyła akcja „Rzeszów przeciwko przemocy”. W jej ramach zaplanowano szereg działań, mających na celu pomoc ofiarom przemocy i wyczulenie mieszkańców na ten problem.

Rzeszów

Duża operacja budowlana na ul. Batorego. "Jest to drugie w historii Rzeszowa tak duże tego typu przedsięwzięcie"

RZESZÓW. 16 betoniarek brało udział w betonowaniu płyty dennej wiaduktu w ciągu ul. Batorego.

Reklama