Rzeszów - Piątek, 29.11.2024
Reklama

ZTM wprowadza kolejne przystanki "na żądanie". Będzie ich łącznie 400

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Od 1 sierpnia kolejnych 195 przystanków zyska status „na żądanie”. Dla 5 przystanków przywrócony zostanie status przystanku „stałego”. W sumie od następnego miesiąca w Rzeszowie obowiązywać będzie łącznie 400 przystanków „na żądanie”.

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie z dniem 1 sierpnia br. wprowadza kolejny etap przystanków „na żądanie” obejmujący 195 przystanków. Dla 5 przystanków przywrócony zostanie status każdorazowego zatrzymania się. Decyzję taką podjęto na podstawie danych dotyczących wielkości wymiany Pasażerów na tych przystankach. „Stałe” znów będą przystanki: Krakowska Dworzysko 13, Krakowska Dworzysko 16, Lubelska Os. Ogrody 09, Lubelska Os. Ogrody 10 oraz Lwowska / Cienista 07.

Pierwszy etap przystanków „na żądanie” wprowadzono w Rzeszowie z dniem 1 marca 2022 r. Status ten zyskały przystanki o niskim poziomie wykorzystania, te oddalone od centrum miasta, przystanki na terenach przemysłowych o bardzo zróżnicowanym wykorzystaniu dobowym (duże w godzinach szczytu, poza szczytem prawie zerowe) oraz przystanki na słabo- i niezurbanizowanych odcinkach dróg.
Reklama
- Celem tej inicjatywy było m.in. przyspieszenie czasu przejazdu autobusów (dzięki temu, że zatrzymują się tylko na przystankach „stałych” oraz tych, na których pasażer zasygnalizuje kierowcy konieczność zatrzymania się) – tłumaczy ZTM w Rzeszowie.

Zatrzymanie i wymiana pasażerska na przystankach „na żądanie” będzie odbywała się po wcześniejszym zasygnalizowaniu przesz pasażera takiej potrzeby. Osoba chcąca wsiąść do autobusu powinna stać w bezpiecznym i widocznym dla kierowcy miejscu oraz odpowiednio wcześniej dać kierowcy znak, wyraźnie i zdecydowanie podnosząc rękę. Z kolei pasażer, który chce wysiąść na przystanku „na żądanie” powinien, najlepiej zaraz po odjeździe z poprzedniego przystanku, wcisnąć przycisk indywidualnego otwierania drzwi lub „stop”. Osoby niepełnosprawne ruchowo, niewidome i niedowidzące oczekiwać powinny na przystanku w bezpiecznym i widocznym miejscu. Kierowca autobusu, widząc taką osobę, musi się zatrzymać.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Prawoskręt na ul. Słowackiego po raz... trzeci

RZESZÓW. To już trzecie podejście władz miasta do przetargu na budowę prawoskrętu z ul. Słowackiego w kierunku ul. Szopena. Czy tym razem uda się znaleźć wykonawcę?

Rzeszów

Kamienica przy al. Piłsudskiego w posiadaniu dewelopera

RZESZÓW. 30 czerwca br. ukazało się oficjalne zarządzenie, w którym ustala się, że budynek przy ul. Piłsudskiego 5 zostanie użyczony na czas nieoznaczony na rzecz Developres Sp. z o.o.

Rzeszów

Poszukiwania 12-latka zakończone sukcesem

RZESZÓW. Matka zgłosiła zaginięcie 12-letniego syna, bo tym jak ten wyszedł wieczorem z domu, a jego nieobecność przedłużała się. Chłopaka szukała Policja.

Rzeszów

Ruszyła II tura rekrutacji w WSPiA

RZESZÓW. 20 lipca 2020 r. w WSPiA rozpoczęła się II tura rekrutacji kandydatów na studia w roku akademickim 2020/2021.

Rzeszów

Modernizacja ul. Lisa Kuli. Miasto wybrało wykonawcę

RZESZÓW. Nieco ponad 1 mln zł będzie kosztował remont ul. Lisa Kuli. Prace potrwają do końca wakacji.  

Rzeszów

Ciąg dalszy walki z komarami i kleszczami w Rzeszowie

​RZESZÓW. W dniach 21 i 22 lipca od godz. 19:00 w Rzeszowie przeprowadzony zostanie drugi zabieg zwalczania komarów i kleszczy. Pierwsza akcja odbyła się na przełomie czerwca i lipca.

Rzeszów

Rzeszowski oddział ZUS organizuje dyżur dot. emerytur

RZESZÓW. Rzeszowski Oddział ZUS organizuje kolejny telefoniczny dyżur ekspercki. Tym razem dot. emerytur.

Rzeszów

Elektrycznym pociągiem z Rzeszowa do Warszawy i Lublina

Na linii kolejowej Ocice – Rzeszów montowana jest sieć trakcyjna. Na 25 km już rozwieszono przewody. Elektryfikacja trasy zapewni atrakcyjne połączenia kolejowe w regionie oraz ze stolicy Podkarpacia do Warszawy i Lublina. 

Reklama