Rzeszów - Sobota, 23.11.2024
Reklama

Szpital z Rzeszowa w „złotej setce” placówek w Polsce

Dodano:

fot. Szpital Specjalistyczny Pro-Familia
fot. Szpital Specjalistyczny Pro-Familia
RZESZÓW. Drugie miejsce w skali kraju, pierwsze wśród szpitali na Podkarpaciu. Rzeszowski szpital Pro-Familia w ogólnopolskim Rankingu Szpitali  został oceniony jako jeden z najlepszych w Polsce oraz po raz kolejny zyskał tytuł najbezpieczniejszej placówki w regionie.

Prestiżowy Ranking Szpitali od 16 lat organizowany jest przez jednostkę Ministerstwa Zdrowia – Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, a jego wyniki publikowane są na łamach dziennika "Rzeczpospolita".

W ramach rankingu oceniana jest głównie wysoka jakość bezpiecznej opieki zdrowotnej, ale także blok operacyjny, system sterylizacji, diagnostyka, polityka lekowa oraz personel i jego kwalifikacje. Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia skrupulatnie analizuje też skargi pacjentów i ilość zdarzeń niepożądanych. Pod lupę bierze komfort pobytu, a także inne czynniki -  jak finanse, zarządzanie majątkiem czy systemy informatyczne.

W tegorocznej edycji Pro-Familia została oceniona jako jeden z najlepszych szpitali w Polsce -  zyskując  w „złotej setce” drugie miejsce. Na pierwszym miejscu na podium  znalazło się Centrum Onkologii im. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy, na trzecim – Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej. Ponadto rzeszowski szpital zdobył  1. miejsce w kategorii szpitali w sieci poziomu I oraz 1. miejsce wśród szpitali na Podkarpaciu.

„Tak wysokie miejsce w skali kraju to dla nas ogromny zaszczyt i dowód na to, że najwyższa jakość opieki jest nieodłącznym elementem nowoczesnej medycyny. Co więcej, awansowaliśmy względem ubiegłego roku o jedno miejsce - z 3 na 2. To sukces całego zespołu” – podkreśla Radosław Skiba, dyrektor Szpitala Specjalistycznego Pro-Familia
Reklama
W blisko dziewięcioletniej historii Pro-Familia zdążyła zapracować na pozycję regionalnego lidera w położnictwie i ginekologii, a także w perinatologii, czyli opiece nad dzieckiem jeszcze przed narodzinami. W mieście liczącym 200 tysięcy mieszkańców, w szpitalu przyjmowanych jest ponad 5 tysięcy porodów rocznie, a co druga rodząca pochodzi spoza Rzeszowa.

„Stale inwestujemy, rozwijamy się, zatrudniamy najlepszych specjalistów w kraju, otwieramy nowe oddziały, wdrażamy innowacyjne metody leczenia, kupujemy sprzęt najwyższej klasy. Wszystko to z myślą o naszych pacjentach. To oni wyznaczają kierunek naszego rozwoju” – dodaje Skiba.

Szpital  z sukcesem realizuje świadczenia medyczne  również na innych oddziałach – pediatrii, chirurgii, urologii, chirurgii plastycznej  i ortopedii. Nieodłączną częścią placówki jest również m.in. Centrum Medycyny Sportowej,  Podkarpackie Centrum Leczenia Otyłości,  Bank Mleka, Pracownia Endoskopii, Poradnie Specjalistyczne  i Stomatologia

W XVI Ogólnopolskiego Rankingu Szpitali „Rzeczpospolitej" Bezpieczny Szpital 2019 udział wzięły 202 szpitale, których baza łóżkowa stanowi 73 759 sztuk, czyli 40 proc. wszystkich 185,3 tys. łóżek w Polsce, i w których odbywa się 59 proc. wszystkich hospitalizacji (4,6 mln z 7,8 mln). W złotej setce znalazły się także dwa inne szpitale z Podkarpacia -  Centrum Opieki Medycznej z Jarosławia, które w skali kraju zajęło 59 miejsce oraz Wojewódzki Szpital im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej z Tarnobrzega z 96. miejsce w kwalifikacji.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Karnawałowy Bal Charytatywny na rzecz podopiecznych TITUM

RZESZÓW. 23 lutego 2019 roku w hotelu Blue Diamond w Nowej Wsi obędzie się Karnawałowy Bal Charytatywny organizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Wspomagania Rozwoju Dzieci i Młodzieży TITUM.

Rzeszów

Alarm bombowy w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Ewakuowano ok. 500 osób

RZESZÓW. Policja rozpoczyna sprawdzanie ok. 300 pomieszczeń.

Rzeszów

Odrzucono pomysł radnych PiS odnośnie rozbudowy sześciu skrzyżowań w Rzeszowie

RZESZÓW. Punkt po głosowaniu został usunięty z planu obrad radnych.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska pomoże, w jednej ze szkół średnich, w tworzeniu klas z branży lotniczej

RZESZÓW. Umowę podpisali prof. Tadeusz Markowski, rektor Politechniki Rzeszowskiej i Adam Krzysztoń, starosta powiatu łańcuckiego.

Rzeszów

UR o petycji w sprawie eksperymentów na zwierzętach: „ma niewiele wspólnego z rzeczywistością”

RZESZÓW. Zwierzęta, na których przeprowadzane będą eksperymenty nie mogą odczuwać stresu.

Rzeszów

Waldemar Szumny trzecim wiceprzewodniczącym Rady Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Podczas IV sesji Rady Miasta zdecydowała się na wybór trzeciego wiceprzewodniczącego rady. Został nim radny Prawa i Sprawiedliwości, Waldemar Szumny.

Reklama