Rzeszów - Piątek, 29.11.2024
Reklama

Rekordowa frekwencja mieszkańców na tegorocznym Orszaku Trzech Króli

Dodano:

fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego/Michał Mielniczuk
fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego/Michał Mielniczuk
RZESZÓW. Znamy szacunkową liczbę mieszkańców Rzeszowa uczestniczących we wczorajszym przemarszu Orszaku Trzech Króli. Rozdano wszystkie tekturowe korony.

6 stycznia ulice polskich miast zapełniły się tysięcami kolędników, nie inaczej było w Rzeszowie. Tegoroczny OTK składał się z pięciu scen: Rozporządzenie cesarza Augusta, Walka Dobra ze Złem, Dwór Heroda, Brama Anielska, Pokłon Trzech Króli w Szopce na Rynku, a hasłem tegorocznej edycji były słowa kolędy: „Cuda, cuda ogłaszają”.

Orszak wyruszył z parkingu przy hali Podpromie i ul. Szopena, Al. Kasztanową i ul 3 Maja kierował się w stronę rzeszowskiego Rynku, gdzie na uczestników czekała żywa szopka.

Co ciekawe, w tym roku padł rekord, jeżeli chodzi o frekwencje przybyłych na OTK mieszkańców stolicy województwa podkarpackiego. Organizatorzy przygotowali dla kolędników 20 tys. sztuk tekturowych koron, 10 tys. sztuk śpiewników oraz dwa tysiące piernikowych koron.
Reklama
„Po rozmowie ze służbami jesteśmy zgodni, że na pewno było 20 tys. osób. Są głosy, że nawet więcej. Frekwencja w tym roku była rekordowa. Rozdaliśmy wszystkie tekturowe korony” – informuje Krystyna Łobos, rzecznik Orszaku Trzech Króli w Rzeszowie.

W organizację tegorocznej edycji zaangażowało się m.in.  9 szkół podstawowych i ponadpodstawowych, 4 przedszkola, Samorząd Województwa Podkarpackiego, Związek Strzelecki „Strzelec”, Centrum Ratownictwa Medycznego oraz Ochotnicza Straż Pożarna. Łącznie w Orszak zaangażowanych było 1265 artystów, 300 osób do straży Orszaku, 400 wolontariuszy oraz 30 organizatorów.

 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Miasto otwiera specjalny punkt dla uchodźców z Ukrainy. Będą mogli otrzymać m.in. numer PESEL

RZESZÓW. Od 16 marca zacznie działać specjalny punkt Urzędu Miasta Rzeszowa, w którym uchodźcy z Ukrainy będą mogli załatwić różnego rodzaju formalności, w tym m.in. otrzymać nr PESEL czy zameldować się.

Rzeszów

Świetlica dla uchodźców z Ukrainy w WSIiZ kontynuuje działalność

RZESZÓW. W tym tygodniu dzieci oraz ich opiekunowie z Ukrainy również będą mogli skorzystać z oferty przygotowanej przez Wyższa Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie w ramach świetlicy „Przyjdź i odpocznij”.

Rzeszów

Apteka całodobowa na dworcu PKP zawiesza działalność

RZESZÓW. Od poniedziałku (14.03) nieczynna będzie apteka całodobowa na Placu Dworcowym 1 w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstało nowe centrum monitoringu

RZESZÓW. Przy ulicy Hanasiewicza w Rzeszowie uruchomiono Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego i Monitoringu Miasta. Pracownicy centrum mają dostęp do obrazu z ponad tysiąca kamer.

Rzeszów

Powstaną kolejne parki dla psów w Rzeszowie

RZESZÓW. Nowe psie parki w Rzeszowie mają powstać w rejonie ulic Ornej i  Romana Krogulskiego na osiedlu Staromieście oraz przy ul. Lewakowskiego na osiedlu Krakowska Południe.

Rzeszów

Rusza pierwszy etap budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego

RZESZÓW. W przyszłym tygodniu rozpocznie się pierwszy etap budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. 

Rzeszów

W WSPiA powstało Centrum Wolontariatu PCK

RZESZÓW. Od wtorku, 8 marca 2022 r. w budynku Collegium Securitatis WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej przy ul. Cegielnianej 14 działa Centrum Wolontariatu Polskiego Czerwonego Krzyża.

Rzeszów

Rok Ignacego Łukasiewicza. Ponad 40 wydarzeń w Rzeszowie

RZESZÓW. Miasto przygotowało szereg wydarzeń w związku z obchodami „Roku Ignacego Łukasiewicza”. Będą to m.in. wystawy, warsztaty i gra miejska poświęcona tej wybitnej postaci.

Reklama