Rzeszów - Sobota, 30.11.2024
Reklama

Protest w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Pracownicy są niezadowoleni z płac

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Pracownicy Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie manifestują swoje niezadowolenie z niskich płac nosząc żółte wstążki na znak ogólnopolskiego protestu.

Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” pracowników Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie przyłącza się do działań podejmowanych przez NSZZ „Solidarność”, których celem jest zwrócenie uwagi na niskie zarobki administracji rządowej.

Z racji iż członkowie korpusu służby cywilne strajkować nie mogą, to pracownicy Urzędu Wojewódzkiego w ramach protestu od 15 do 18 stycznia noszą żółte wstążki i informują jednocześnie, że protest nie wpłynie negatywnie na pracę urzędu, i obsługę klientów. Wstążki mają być formą wyrażenia niezadowolenia z wysokości płac.

„Obecny poziom płac, w tym pracownikom z długoletnim stażem, nie pozwala na godne życie i utrzymanie rodziny, a w przyszłości na godne emerytury. Pensja zasadnicza ponad połowy pracowników naszego urzędu nie przekracza 1900 zł netto” – czytamy w piśmie Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” pracowników UW w Rzeszowie, podpisanym przez przewodniczącego Łukasza Rzepkę.
Reklama
Żółte wstążki znajdą się również na ramionach pracowników Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w delegaturze tarnobrzeskiej, przemyskiej oraz krośnieńskiej. Warto wspomnieć, że zdaniem Komisji Zakładowej „Solidarność” zwiększenie wynagrodzenia części urzędników czy funkcjonariuszy odbywa się kosztem pozostałych.

„Wynagrodzenie innych grup zawodowych, w szczególności funkcjonariuszy policji, straży pożarnej, więziennictwa, Krajowej Administracji Skarbowej, celników, pielęgniarek i położnych oraz lekarzy rezydentów, będących jak my pracownikami jednostek finansów publicznych, w 2019 r. realnie wzrosną. Jest to w dużej mierze efekt akcji protestacyjnych i strajków” – czytamy dalej w piśmie.

Pełna treść oświadczenia dostępna jest TUTAJ.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ostatnia partia gazowców Autosan dotarła do Rzeszowa

RZESZÓW. W poniedziałek do Rzeszowa przyjechało sześć gazowych autosanów, które zasilą tabor Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Wartość inwestycji to 81 mln zł.

Rzeszów

Nowy kierunek studiów w WSIiZ ze zgodą MEiN

RZESZÓW. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania uzyskała uprawienia do prowadzenia nowego, unikatowego w skali kraju kierunku o profilu praktycznym.

Rzeszów

Ul. Zygmunta I Starego będzie rozbudowana

RZESZÓW. Jeszcze w tym roku ma ruszyć rozbudowa ul. Zygmunta I Starego na osiedlu Wilkowyja. Powstaną chodniki, ścieżka rowerowa i oświetlenie.

Rzeszów

Prof. Marta Wierzbieniec przewodniczącą Rady ds. Instytucji Artystycznych

RZESZÓW/KRAJ. Profesor Marta Wierzbieniec, dyrektor Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie, została przewodniczącą Rady ds. Instytucji Artystycznych.

Rzeszów

Zbiórka dla zwierzaków ze schroniska Kundelek

RZESZÓW. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie – Filia nr 3 organizuje zbiórkę dla bezdomnych zwierzaków z rzeszowskiego Schroniska „Kundelek” z okazji Dnia Praw Zwierząt.

Rzeszów

LOT wznawia wakacyjne połączenia z Jasionki

RZESZÓW/JASIONKA. W te wakacje samolotami LOT-u polecimy do Gdańska, Szczecina i chorwackiego Zadaru. Połączenia będą obsługiwane maszynami Bombardier Q400, mogącymi zabrać na pokład 78 pasażerów.

Rzeszów

Powstała rzeszowska mapa murali i graffiti

RZESZÓW. W „Rzeszowskiej mapie murali i graffiti” znajdziecie 35 prac w różnych lokalizacjach na terenie miasta. Każda zawiera obszerny opis z audiodeskrypcją i fotografie.

Rzeszów

Przy Żwirowni powstanie osiedle z plażą, promenadą i mini portem. Ruszyła sprzedaż mieszkań

RZESZÓW. Plaża, molo, strefa spacerowa, wybieg dla psów i mini port – to tylko niektóre z atrakcji, z jakich będą mogli korzystać mieszkańcy osiedla „Panorama Kwiatkowskiego”. 112 mieszkań jest już w sprzedaży.

Reklama