Rzeszów - Sobota, 30.11.2024
Reklama

Piknik ekologiczny w Parku Jedności Polonii z Macierzą

Dodano:

fot. Emilia Pająk / Archiwum RESinet.pl
fot. Emilia Pająk / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W sobotę, 24 września w Parku Jedności Polonii z Macierzą przy al. Cieplińskiego odbędzie się piknik ekologiczny pod hasłem „Rzeszów bez plastiku”. W programie, m.in. szycie toreb na zakupy, konkursy z nagrodami i wspólne tworzenie obrazu z nakrętek.

Wydarzenie odbędzie się w rejonie ul. Pułaskiego i ROSiRu w godzinach 10:00 – 17:00. Podczas happeningu mieszkańcy dowiedzą się jak nie marnować żywności, jak kompostować odpady biodegradowalne oraz jak prawidłowo segregować śmieci. Będą mogli samodzielnie wykonać i zabrać ze sobą domową chemię i kosmetyki, oraz ekologiczne świece. Ponadto zaplanowano warsztaty szycia worków na warzywa i owoce, które będzie można ze sobą zabrać. Uczestnicy wydarzenia pomogą stworzyć obraz z nakrętek. Organizatorzy przygotowali m.in. konkursy zgniatania butelek czy segregowania odpadów. Podczas happeningu będzie można sprawdzić swoją wiedzę ekologiczną wypełniając testy wiedzy. Za wszystkie aktywności mieszkańców przewidziane są atrakcyjne nagrody, a także słowniki segregacji, torby „paryżanki” i mydełka ekologiczne.
Reklama
W trakcie happeningu na telebimie wyświetlany będzie film relacjonujący tworzenie przez uczniów rzeszowskich szkół „żywego” napisu „RZESZÓW BEZ PLASTIKU”. Wydarzenie zwieńczy występ grupy teatralnej z ekologicznym spektaklem dla dzieci. Ponadto planowane są stoiska z gastronomią, z rękodziełem i ceramiką. Dodatkowo w godzinach 12:00 – 17:00 odbędzie się mobilna zbiórka odpadów niebezpiecznych, w ramach której mieszkańcy Rzeszowa będą mogli bezpłatnie oddać niebezpieczne odpady.  m.in.: świetlówki, zużyte baterie, środki ochrony roślin, opakowania po środkach ochrony roślin, rozpuszczalniki, farby, lakiery, opakowania po rozpuszczalnikach, farbach, lakierach, kwasy i alkalia, środki chemiczne typu domowego, leki przeterminowane, pochodzące z gospodarstw domowych zużyte igły i strzykawki, termometry, odpady zawierające rtęć, żarówki energooszczędne. Odpady muszą jednak pochodzić z gospodarstw domowych.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

I LO w Rzeszowie będzie miało nową halę sportową

RZESZÓW. I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie zyska nowe zaplecze sportowe. Na miejscu dotychczasowego obiektu powstanie hala z kilkoma boiskami, siłownią i salą treningową.

Rzeszów

Przebudują sieć oświetleniową przy Strzyżowskiej na os. Kotuli

RZESZÓW. Wzdłuż ulicy Strzyżowskiej na osiedlu Kotuli staną nowe latarnie LED. Miejski Zarząd Dróg szuka obecnie wykonawcy przebudowy sieci oświetleniowej.

Rzeszów

Nowa pracownia rezonansu magnetycznego w szpitalu przy Lwowskiej. Jedyna taka na Podkarpaciu

RZESZÓW. W Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie została oddana do użytku nowoczesna pracownia rezonansu magnetycznego dla dzieci. Przy Lwowskiej powstanie też Podkarpackie Centrum Zdrowia Dziecka.

Rzeszów

Trzy osoby podtrute tlenkiem węgla w Świlczy

RZESZÓW. Kobieta wraz z dwójką dzieci podtruły się tlenkiem węgla. Na szczęście nie doszło do tragedii.

Rzeszów

Więcej budek dla jerzyków przy rzeszowskich blokach. Ptaki niemal zniknęły z terenu miasta

RZESZÓW. Pracownicy MZBM zawiesili dwadzieścia budek dla jerzyków na elewacji bloku przy ul. Leszczyńskiego. Kolejnych 400 budek czeka na umieszczenie przy ścianach innych budynków.

Rzeszów

Miasto wesprze kolejny startup. To aplikacja ułatwiająca lotnicze podróże

RZESZÓW. Rzeszów przyczyni się do rozwoju mobilnej aplikacji FLYTRIP lokalnej firmy Propjet. To nowoczesne narzędzie, które ma ułatwić podróżowanie samolotem. 

Rzeszów

Będą nowe ekologiczne autobusy w Rzeszowie

RZESZÓW. Ruszył przetarg na zakup kolejnych miejskich autobusów elektrycznych i gazowych. Miejski tabor wzmocni się łącznie o 14 ekologicznych pojazdów.

Rzeszów

W listopadzie Rzeszów zyskał prawie 800 drzew

RZESZÓW. Zakończyły się jesienne nasadzenia drzew na terenie miasta. W różnych punktach Rzeszowa posadzono blisko 800 roślin, m.in. lip, dębów i brzóz.

Reklama