Rzeszów - Piątek, 29.11.2024
Reklama

Mieszkańcy przeciwko budowie drogi łączącej Al. Kopisto z ul. Wierzbową

Dodano:

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Powstała petycja przeciwko budowie drogi łączącej Al. Kopisto z ul. Wierzbową: „Droga ta w niczym nie pomoże, zabierze kolejne zielone tereny, które zostaną zabetonowane, a korki jak były, tak będą” – czytamy w jej treści.

Aktualnie pod petycją podpisało się 295 osób (stan na dzień 27 stycznia br.). Zdaniem autorów miejsce, w którym planowany jest przebieg drogi, „to miejsce święte, gdzie możemy odpocząć, miejsce gdzie ładujemy baterie, gdzie spotykamy się ze znajomymi, i gdzie w spokoju możemy trenować, biegać, jeździć na rowerze”.

Planowany odcinek będzie niejako przedłużeniem ul. Cegielnianej i ma przebiegać rejonie pomiędzy rzeką Wisłok i Wojewódzkim Zespołem Specjalistycznym przy ul. Warzywnej. Projektowana droga ma mieć dwa pasy o szerokości 3,5 metrów. Stworzone zostanie również chodnik i ścieżka rowerowa. Wiemy również, że na ul. Wierzbowej zamontowana zostanie sygnalizacja świetlna.

Koszt budowy połączenia Al. Kopisto z ul. Wierzbową ma kosztować miasto 9 mln zł. Treść petycji sugeruje, że kwotą, jaką władze miasta chcą spożytkować na inwestycje, może zostać wydana w inny, bardziej ekologiczny sposób: „za te pieniądze w tym miejscu można byłoby wybudować np. siłownię na świeżym powietrzu, a resztę środków przeznaczyć na renowację miejsc zielonych, których u nas jak na lekarstwo”.
Reklama
Dodajmy, że aktualnie inwestycja jest na etapie dokonywania ostatnich poprawek z projektantem drogi. W ubiegłym tygodniu rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa informował, że przetarg na roboty budowlane ruszy najprawdopodobniej w lutym. Okres realizacji inwestycji zamyka się w 2021 roku.

Wiadomość o proteście mieszkańców trafiła również do ratusza: "Cały czas chcemy tą inwestycje przeprowadzić. Na pewno będa trwały rozmowy z mieszkańcami. Mamy nadzieje, że uda się wypracować jakiś kompromis" - informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Miasto otwiera specjalny punkt dla uchodźców z Ukrainy. Będą mogli otrzymać m.in. numer PESEL

RZESZÓW. Od 16 marca zacznie działać specjalny punkt Urzędu Miasta Rzeszowa, w którym uchodźcy z Ukrainy będą mogli załatwić różnego rodzaju formalności, w tym m.in. otrzymać nr PESEL czy zameldować się.

Rzeszów

Świetlica dla uchodźców z Ukrainy w WSIiZ kontynuuje działalność

RZESZÓW. W tym tygodniu dzieci oraz ich opiekunowie z Ukrainy również będą mogli skorzystać z oferty przygotowanej przez Wyższa Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie w ramach świetlicy „Przyjdź i odpocznij”.

Rzeszów

Apteka całodobowa na dworcu PKP zawiesza działalność

RZESZÓW. Od poniedziałku (14.03) nieczynna będzie apteka całodobowa na Placu Dworcowym 1 w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstało nowe centrum monitoringu

RZESZÓW. Przy ulicy Hanasiewicza w Rzeszowie uruchomiono Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego i Monitoringu Miasta. Pracownicy centrum mają dostęp do obrazu z ponad tysiąca kamer.

Rzeszów

Powstaną kolejne parki dla psów w Rzeszowie

RZESZÓW. Nowe psie parki w Rzeszowie mają powstać w rejonie ulic Ornej i  Romana Krogulskiego na osiedlu Staromieście oraz przy ul. Lewakowskiego na osiedlu Krakowska Południe.

Rzeszów

Rusza pierwszy etap budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego

RZESZÓW. W przyszłym tygodniu rozpocznie się pierwszy etap budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. 

Rzeszów

W WSPiA powstało Centrum Wolontariatu PCK

RZESZÓW. Od wtorku, 8 marca 2022 r. w budynku Collegium Securitatis WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej przy ul. Cegielnianej 14 działa Centrum Wolontariatu Polskiego Czerwonego Krzyża.

Rzeszów

Rok Ignacego Łukasiewicza. Ponad 40 wydarzeń w Rzeszowie

RZESZÓW. Miasto przygotowało szereg wydarzeń w związku z obchodami „Roku Ignacego Łukasiewicza”. Będą to m.in. wystawy, warsztaty i gra miejska poświęcona tej wybitnej postaci.

Reklama