Rzeszów - Czwartek, 27.02.2025
Reklama

Miasto szuka projektanta nowej drogi od ul. Kustronia do al. Rejtana

Dodano: /

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl

RZESZÓW. W sąsiedztwie Sądu Rejonowego w Rzeszowie ma powstać nowa droga, która połączy ul. Kustronia z al. Rejtana. Ruszył kolejny przetarg na wybór firmy, która przygotuje projekt tej inwestycji. Wcześniejsze postępowanie zostało unieważnione, ze względy na zbyt wysokie ceny ofert.

Zgodnie z założeniami, dokumentacja projektowa obejmie budowę drogi 1 KL od ul. Kustronia do al. T. Rejtana wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, budowlami i urządzeniami budowlanymi oraz z uzyskaniem decyzji ZRID oraz pełnienie (na prawach opcji) nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych. Inwestycja ma objąć swym zakresem budowę/przebudową dróg o łącznej długości 550 m.

Nowa droga będzie biegła po wschodniej i południowej stronie gmachu sądu. MA być szeroka na 7 metrów. Koncepcja przewiduje również budowę chodników oraz ścieżek rowerowych.

W ramach inwestycji konieczne będzie wybudowanie skrzyżowań, m.in. z al. T. Rejtana wraz z przebudową fragmentu tej ulicy w niezbędnym zakresie oraz z ul. Kustronia wraz z przebudową odcinka tej drogi.

Na przygotowanie dokumentacji, wykonawca będzie miał 9 miesięcy od daty podpisania umowy.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów zagra zaległe spotkanie w Sosnowcu

RZESZÓW. W czwartek o godz. 20.30 siatkarze Asseco Resovii Rzeszów zagrają w Sosnowcu mecz z MKS-em Będzin. 

Rzeszów

Warsztaty świąteczne dla dzieci. W planach m.in. nauka tworzenia ozdabianych pierniczków

RZESZÓW. Świąteczne „Dzieciakowo” w CH Plaza Rzeszów odbędzie się w  15 grudnia b r. Warsztaty potrwają od godziny 15:00 do 18:00.

Rzeszów

Na dofinansowanie z programu "Maluch+" mogą liczyć również placówki niepubliczne

RZESZÓW, POLSKA. Na realizacje programu w 2020 roku w Polsce przeznaczono kwotę 400 mln zł.

Rzeszów

15 grudnia zmiana rozkładu jazdy dla przewozów regionalnych na Podkarpaciu

RZESZÓW. Z siatki połączeń na Podkarpaciu zniknie 8 połączeń.

Rzeszów

104 osoby ze stypendium od marszałka województwa podkarpackiego

RZESZÓW. Najpopularniejszym kierunkiem studiów był kierunek lekarski (37 os.) oraz lotnictwo i kosmonautyka (23 os.)

Rzeszów

28-latek wyskoczył z 10 piętra na ul. Sportowej. Sprawą zajmie się prokuratura

RZESZÓW. Z 10. piętra bloku przy ul. Sportowej 2 wyskoczył mężczyzna. 28-latek zginął na miejscu.

Rzeszów

Wypadek na ul. Warszawskiej. Są utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło przed godz. 09.00.

Rzeszów

Promocyjne ceny biletów na grudniowe mecze Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. Bilety na oba mecze będą dostępne w cenie 10 zł.

Reklama