Rzeszów - Piątek, 29.11.2024
Reklama

Mają doradzać władzom miasta w sprawach infrastruktury pieszo-rowerowej w Rzeszowie

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Zespół ds. infrastruktury pieszo-rowerowej w Rzeszowie ma docelowo opracowywać plan działań dla władz miasta na kolejne lata.

Wzorem Opola, Wrocławia i Warszawy rzeszowskie stowarzyszenie Rowery.Rzeszow.pl planuje stworzyć w mieście zespół zajmujący się planowaniem infrastruktury rowerowej: „W Rzeszowie buduje się od przypadku do przypadku. Brak jest spójnej wizji. Tworząc taki zespół chcemy zakomunikować, że taka inicjatywa jest potrzebna” – wyjaśnia Daniel Kunysz, radny miasta i prezes stowarzyszenia Rowery.Rzeszow.pl.

Głównym zadaniem przyszłego zespołu będzie dyskusja i poszukiwanie rozwiązań dążących do poprawy infrastruktury pieszo-rowerowej w Rzeszowie. Dotychczas rowerzyści większość uwag kierowali do stowarzyszenia, które zajmowało się wydawaniem opinii i skierowaniem tematu do Miejskiego Zarządu Dróg.

„Chcemy dyskutować o problemach, jak je rozwiązać, gdzie obniżyć krawężnik, gdzie trzeba zmienić oznakowanie. Są to problemy, z którymi na co dzień borykają się rowerzyści. Fajnie by było, że zająć się szerzej tym tematem i tworzyć wizję całości. Zastanawiać się gdzie w przyszłości mogłaby powstać droga rowerowa, gdzie wyznaczyć pasy rowerowe, gdzie zlikwidować nadmierną ilość samochodów” – dodaje radny.
Reklama
W pierwszym roku działalności zespół ma się zająć wypracowaniem raportu, będącym dokumentem podsumowującym wszystkie spotkania z odpowiednimi wnioskami. Uwagi mają zostać przekazane do prezydenta Rzeszowa. Cała inicjatywa jest aktualnie na etapie tworzenia, a pierwsze spotkanie dla zainteresowanych mieszkańców, którym los rzeszowskich rowerzystów nie jest obojętny, odbędzie się 27 lutego w siedzibie Urban Lab przy ul. 3 maja o godz. 16.00. W rozmowie radny Daniel Kunysz dodaje, że na spotkaniach liczy na obecność przedstawicieli instytucji miejskich.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Strażnicy miejscy pomogą odpalić auto. Mają już drugie urządzenie rozruchowe

RZESZÓW. Rzeszowscy strażnicy miejscy mają kolejne urządzenie rozruchowe do samochodów z wyładowanym akumulatorem. Podarowała je firma z Dębicy.

Rzeszów

Miasto kupiło 4 samochody do przewozu osób z niepełnosprawościami

RZESZÓW. Cztery mikrobusy przystosowane do przewozu osób z niepełnosprawnościami trafią do rzeszowskich Domów dla Dziecka i DPS’ów. Wartość pojazdów to ponad 738 tys. zł. Zakup jest dofinansowany z PFRON.

Rzeszów

Nowe połączenia lotnicze z Jasionki. Polecimy do Odessy i Olsztyna

RZESZÓW. W sezonie letnim z Rzeszowa polecimy do Odessy i na lotnisko Olsztyn-Mazury na pokładzie Polskich Linii Lotniczych LOT.

Rzeszów

Rzeszowscy strażnicy miejscy uratowali życie bezdomnemu mężczyźnie

RZESZÓW. W wigilię strażnicy miejscy znaleźli bezdomnego, który spędził noc w pergoli śmietnikowej. Mężczyzna trafił do szpitala. Interwencja strażników prawdopodobnie uratowała mu życie.

Rzeszów

Ruszyła strona internetowa Rzeszowskich Piwnic. Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych

RZESZÓW. Uruchomiono stronę internetową www.rzeszowskiepiwnice.pl, na której będą pojawiały się informacje dotyczące Rzeszowskich piwnic - Interaktywnej Instytucji Kultury.

Rzeszów

Ruszyła budowa nowego komisariatu. Podpisano już umowę z wykonawcą

RZESZÓW. Rozpoczęła się długo oczekiwana budowa nowej siedziby II Komisariatu Policji w Rzeszowie. Czterokondygnacyjny obiekt powstanie przy ul. Błogosławionej Karoliny na os. Przybyszówka. Ma być gotowy do 2024 r.

Rzeszów

Świąteczne Miasteczko będzie czynne do 3 stycznia

RZESZÓW. W związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców świąteczne miasteczko na rzeszowskim Rynku będzie działać dłużej. Na grzane wino, ciepłe przekąski oraz przejażdżkę diabelskim młynem można będzie przyjść także po świętach.

Rzeszów

Nowe atrakcje parku w Miłocinie. Wśród nich dendrofon i ogródek meteorologiczny

RZESZÓW. Na terenie parku w Miłocinie rzeszowski Zarząd Zieleni Miejskiej stworzył innowacyjny kompleks edukacyjno-krajobrazowy. To inwestycja za prawie 115 tys. zł.

Reklama