Rzeszów - Piątek, 29.11.2024
Reklama

Lato w mieście, czyli jak przyjemnie spędzić wakacje w Rzeszowie

Dodano:

fot. Joanna Bród
fot. Joanna Bród
Kiedy na zewnątrz mamy temperatury na poziomie 30 stopni Celsjusza, a sama aura panująca za oknem wprawia nas w poczucie traconego czasu, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z atrakcji, jakie tego lata odbędą się w Rzeszowie, zważywszy na to, że jest w czym wybierać!

Skoro już rozpoczęliśmy od wysokich temperatur, to nie sposób nie nawiązać do czegoś na ochłodę, jak na przykład baseny otwarte Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz owianej sławą „Żwirowni”, gdzie w upalne dni należy czym prędzej się pakować, bo miejsc na rzeszowskiej plaży ubywa z każda minutą, a samo miejscówka od wielu lat nie traci na popularności.

Dla koneserów rodzinnych wypadów również nie zabraknie atrakcji, wśród których należało by wyróżnić przede wszystkim znany z poprzednich lat cykl pikników, warsztatów oraz imprez pod wspólnym tytułem „Muzealny wehikuł czasu”. Muzeum zaprasza dzieci i młodzież do udziału we wspólnej podróży do przeszłości. W ramach cyklu na mieszkańców Rzeszowa czekają takie atrakcje jak „Popołudnie z barbarzyńcą” (7 lipca), „Piknik Bankowy” (21 lipca), „VIII Piknik Średniowieczny” (28 lipca) oraz „Popołudnie z Brygadą Podhalańską” (18 sierpnia).

Miłośnicy natury mogą śmiało odprężyć się na bulwarach, natomiast fanatycy wodnych przygód mogą skorzystać z rowerków wodnych, które możemy wypożyczyć na popularnej Lisiej Górze. Nie zapominajmy o Marinie, oferującej półkolonie żeglarskie dla dzieci i dorosłych, a także umożliwiają wykonanie kursu m.in. na patent żeglarza jachtowego oraz patent na sternika motorowodnego. Taka przygoda może okazać się wakacyjnym strzałem w dziesiątce!

Czas sprawdzić co dla mieszkańców i przyjezdnych przygotowały instytucje miejsce, a te oferują nam m.in. 12 lipca toast urodzinowy dla Tomasza Stańki, czyli koncert z zagranicznymi gwiazdami, dodatkowo 19 lipca odbędzie się koncert Haliny Mlynkovej w ramach XVIII Światowego Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych. Co więcej, Inkubator Kultury przygotował wystawę zatytułowaną „Foty pstrykam stopą i dorabiam filozofię” dostępną dla zwiedzających w pierwszych dniach lipca, zaś 24 sierpnia odbędzie się Rockowa Noc na Bulwarach.

Nie zapominamy również o innych atrakcjach przygotowanych z okazji XVIII Światowego Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych, obchodzącego w tym roku swoje 50-lecie. 21 lipca na rzeszowskim Rynku zostanie zorganizowany Jarmark Podkarpacki, podczas którego uczestnicy zasmakują przeróżnych regionalnych produktów, zobaczą wystawę rękodzieł i rzemiosła artystycznego, a wszystko w iście słowiańskim klimacie.
Reklama

Z ofertą dla najmłodszych - jak co roku - ruszył Rzeszowski Dom Kultury, który przygotował 2100 miejsc wypoczynkowych dla dzieci w ramach wakacyjnych półkolonii, zorganizowane w terminie od 1 lipca do 2 sierpnia 2019 roku. Letni wypoczynek dla dzieci odbędzie się w pięciu tygodniowych turnusach w czternastu filiach Rzeszowskiego Domu Kultury na terenie całego Rzeszowa. Liczba dostępnych miejsc jest już niestety wyczerpana a zapisy zakończone. Szczęśliwcom znajdującym się na liście życzymy zatem niezapomnianych wrażeń!

Kinomaniacy również nie będą mogli narzekać na nudę. Okres wakacji to okres premier, a tych w pięciu rzeszowskich kinach nie zabraknie. Na przełomie lipca i sierpnia do kin trafią takie produkcje jak Spider-Man: Daleko od domu, Annabelle wraca do domu, Yesterday, Fighter, Król Lew, W deszczowy dzień w Nowym Jorku, Na bank się uda, Pewnego razu w Hollywood, Toy Story 4. Niestety dla koneserów sztuki teatralnej mamy przykrą wiadomość. Zarówno Teatr im. Wandy Siemaszkowej, jak również Teatr „Maska” w okresie wakacyjnym nie organizują spektakli, podobnie jak Teatr Przedmieście. Wakacyjna przerwa obowiązuje również na Scenie Teatralnej Polskiego Radia Rzeszów.

Podsumowując, trochę się tego zebrało i mieszkańcy Rzeszowa na pewno nie mogą liczyć na nudę, a w ofercie jaką dysponuje stolica innowacji znajdzie się coś dla rodzin, młodzieży i studentów. Nie warto w taką pogodę siedzieć w domu, zważywszy na to, że atrakcji w mieście nie brakuje, zatem do zobaczenia na plenerze/pikniku/wystawie/ koncercie, co kto woli!


 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W listopadzie Rzeszów zyskał prawie 800 drzew

RZESZÓW. Zakończyły się jesienne nasadzenia drzew na terenie miasta. W różnych punktach Rzeszowa posadzono blisko 800 roślin, m.in. lip, dębów i brzóz.

Rzeszów

Straż Miejska kontrolowała dym z domowych kominów przy pomocy drona

RZESZÓW. Od osiedli Zalesie i Przybyszówka zaczęły się kontrole dymu wydobywającego się z domowych kominów. Straż Miejska używa do tego drona. W czterech miejscach mogło dojść do nadużyć.

Rzeszów

W niedzielę kolejna akcja szczepień w Urzędzie Wojewódzkim

RZESZÓW. W niedzielę 5 grudnia Podkarpacki Urząd Wojewódzki, we współpracy z Centrum Medycznym LUX MED, przeprowadzi na terenie urzędu kolejną akcję szczepień ochronnych przeciw COVID-19. 

Rzeszów

Miejskie drzewa będą badane tomografem

RZESZÓW. Prezydent Fijołek zdecydował o zakupie tomografu dźwiękowego do badania drzew z terenu Rzeszowa. Dzięki urządzeniu łatwiej będzie zadbać o stan najcenniejszych z nich.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc honorowym obywatelem miasta

RZESZÓW. Niemal jednogłośnie rzeszowscy radni przyznali Tadeuszowi Ferencowi tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa. Przeciwni byli jedynie dwaj radni PiS.

Rzeszów

W czwartek otwarcie nowego mostu na Przyrwie. Będzie mniej utrudnień na os. 1000-lecia

RZESZÓW. Już w ten czwartek otwarty dla ruchu zostanie nowy most na Przyrwie, w ciągu ulicy Siemieńskiego. Nowa przeprawa została poszerzona do trzech pasów ruchu.

Rzeszów

"Rzeszów przeciwko przemocy". Miasto włącza się w ogólnopolską akcję

RZESZÓW. W Rzeszowie ruszyła akcja „Rzeszów przeciwko przemocy”. W jej ramach zaplanowano szereg działań, mających na celu pomoc ofiarom przemocy i wyczulenie mieszkańców na ten problem.

Rzeszów

Duża operacja budowlana na ul. Batorego. "Jest to drugie w historii Rzeszowa tak duże tego typu przedsięwzięcie"

RZESZÓW. 16 betoniarek brało udział w betonowaniu płyty dennej wiaduktu w ciągu ul. Batorego.

Reklama