Rzeszów - Piątek, 29.11.2024
Reklama

Jaki los czeka rezerwat "Lisia Góra"? Dyskusja w Uniwersytecie Rzeszowskim

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W najbliższą środę w Uniwersytecie Rzeszowskim odbędzie się wykład i dyskusja o dalszym losie rezerwatu “Lisia Góra”. Prelegentem będzie dr hab. Andrzej Bobiec, prof. UR.
 
Jednym z wiodących tematów spotkania będzie pochodzenie oraz kondycja starych dębów – głównych przedmiotów ochrony Rezerwatu.
 
Wśród tematów, które zostaną poruszone podczas dyskusji znajdą się również m.in. takie zagadnienia jak:  Czy "Lisia Góra" jest "kieszonkową Puszczą Białowieską" Rzeszowa?
W jakim kierunku zmierza przyroda Rezerwatu?  Czy obecna formuła rezerwatu jest optymalna? Co na ewentualnej zmianie statusu rezerwatu może zyskać/stracić Rzeszów?
 
Przed dyskusją odbędzie się prelekcja, którą wygłosi dr hab. Andrzej Bobiec, prof. UR.
 
Do udziału w spotkaniu organizatorzy zapraszają mieszkańców Rzeszowa, włodarzy miasta, przyrodników, studentów, leśników i pasjonatów natury.
 
Reklama
Spotkanie odbędzie się 25.01.2023 r., o godz. 13:00, w dużej auli budynku A1 Uniwersytetu Rzeszowskiego przy al. T. Rejtana 16C. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo za pośrednictwem kanału YouTube Uniwersytetu Rzeszowskiego (www.youtube.com/@unirzeszowski).
 
W 2019 roku Uniwersytet Rzeszowski objął nad rezerwatem przyrody „Lisia Góra” patronat naukowy. Na mocy zawartego wówczas z miastem porozumienia, obie strony zobowiązały się do podejmowania wspólnych działań na rzecz „przyrodniczej i krajobrazowej rewaloryzacji i ochrony obszaru rezerwatu przyrody ‘Lisia Góra’”.
 
Jednym z elementów współpracy jest również m.in. realizowanie działań o charakterze edukacyjnym, w tym zajęć dydaktycznych i konferencji naukowych.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Straż Miejska kontrolowała dym z domowych kominów przy pomocy drona

RZESZÓW. Od osiedli Zalesie i Przybyszówka zaczęły się kontrole dymu wydobywającego się z domowych kominów. Straż Miejska używa do tego drona. W czterech miejscach mogło dojść do nadużyć.

Rzeszów

W niedzielę kolejna akcja szczepień w Urzędzie Wojewódzkim

RZESZÓW. W niedzielę 5 grudnia Podkarpacki Urząd Wojewódzki, we współpracy z Centrum Medycznym LUX MED, przeprowadzi na terenie urzędu kolejną akcję szczepień ochronnych przeciw COVID-19. 

Rzeszów

Miejskie drzewa będą badane tomografem

RZESZÓW. Prezydent Fijołek zdecydował o zakupie tomografu dźwiękowego do badania drzew z terenu Rzeszowa. Dzięki urządzeniu łatwiej będzie zadbać o stan najcenniejszych z nich.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc honorowym obywatelem miasta

RZESZÓW. Niemal jednogłośnie rzeszowscy radni przyznali Tadeuszowi Ferencowi tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa. Przeciwni byli jedynie dwaj radni PiS.

Rzeszów

W czwartek otwarcie nowego mostu na Przyrwie. Będzie mniej utrudnień na os. 1000-lecia

RZESZÓW. Już w ten czwartek otwarty dla ruchu zostanie nowy most na Przyrwie, w ciągu ulicy Siemieńskiego. Nowa przeprawa została poszerzona do trzech pasów ruchu.

Rzeszów

"Rzeszów przeciwko przemocy". Miasto włącza się w ogólnopolską akcję

RZESZÓW. W Rzeszowie ruszyła akcja „Rzeszów przeciwko przemocy”. W jej ramach zaplanowano szereg działań, mających na celu pomoc ofiarom przemocy i wyczulenie mieszkańców na ten problem.

Rzeszów

Duża operacja budowlana na ul. Batorego. "Jest to drugie w historii Rzeszowa tak duże tego typu przedsięwzięcie"

RZESZÓW. 16 betoniarek brało udział w betonowaniu płyty dennej wiaduktu w ciągu ul. Batorego.

Rzeszów

Sto operacji z udziałem robota da Vinci w KSW nr 1 w Rzeszowie

RZESZÓW. W Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie odbyła się właśnie 100. operacja wykonana przy pomocy robota da Vinci, wykorzystywanego przy zabiegach na raka prostaty.

Reklama