Rzeszów - Piątek, 29.11.2024
Reklama

Jaki los czeka rezerwat "Lisia Góra"? Dyskusja w Uniwersytecie Rzeszowskim

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W najbliższą środę w Uniwersytecie Rzeszowskim odbędzie się wykład i dyskusja o dalszym losie rezerwatu “Lisia Góra”. Prelegentem będzie dr hab. Andrzej Bobiec, prof. UR.
 
Jednym z wiodących tematów spotkania będzie pochodzenie oraz kondycja starych dębów – głównych przedmiotów ochrony Rezerwatu.
 
Wśród tematów, które zostaną poruszone podczas dyskusji znajdą się również m.in. takie zagadnienia jak:  Czy "Lisia Góra" jest "kieszonkową Puszczą Białowieską" Rzeszowa?
W jakim kierunku zmierza przyroda Rezerwatu?  Czy obecna formuła rezerwatu jest optymalna? Co na ewentualnej zmianie statusu rezerwatu może zyskać/stracić Rzeszów?
 
Przed dyskusją odbędzie się prelekcja, którą wygłosi dr hab. Andrzej Bobiec, prof. UR.
 
Do udziału w spotkaniu organizatorzy zapraszają mieszkańców Rzeszowa, włodarzy miasta, przyrodników, studentów, leśników i pasjonatów natury.
 
Reklama
Spotkanie odbędzie się 25.01.2023 r., o godz. 13:00, w dużej auli budynku A1 Uniwersytetu Rzeszowskiego przy al. T. Rejtana 16C. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo za pośrednictwem kanału YouTube Uniwersytetu Rzeszowskiego (www.youtube.com/@unirzeszowski).
 
W 2019 roku Uniwersytet Rzeszowski objął nad rezerwatem przyrody „Lisia Góra” patronat naukowy. Na mocy zawartego wówczas z miastem porozumienia, obie strony zobowiązały się do podejmowania wspólnych działań na rzecz „przyrodniczej i krajobrazowej rewaloryzacji i ochrony obszaru rezerwatu przyrody ‘Lisia Góra’”.
 
Jednym z elementów współpracy jest również m.in. realizowanie działań o charakterze edukacyjnym, w tym zajęć dydaktycznych i konferencji naukowych.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska ma nową serwerownię za ponad 13 mln zł

RZESZÓW. 3 stycznia, Minister Przemysław Czarnek odwiedził Politechnikę Rzeszowską, gdzie m.in. obejrzał nową serwerownię, która powstała dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki. 

Rzeszów

Rozbudowa Inteligentnego Systemu Transportowego w Rzeszowie

RZESZÓW. Na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną i rondach zamontowane zostaną dodatkowe czujniki. Dzięki dodatkowym czujnikom zmieni się także rola przycisków dla pieszych i rowerzystów.

Rzeszów

Wypadek w Niechobrzu. Samochód potrącił opiekunkę, która szła z grupą dzieci

RZESZÓW. W Niechobrzu, 19-letni kierowca potrącił opiekunkę, która szła z dziećmi. Ranną kobietę przetransportowano do szpitala. Dzieciom nic poważnego się nie stało.

Rzeszów

Dodatek osłonowy. Można składać wnioski

RZESZÓW. MOPS w Rzeszowie rozpoczął przyjmowanie wniosków o tzw. dodatek osłonowy. Można go otrzymać na pokrycie części wydatków ponoszonych na energię oraz żywność.

Rzeszów

Rozpoczęła się jedna z największych inwestycji drogowych w Rzeszowie w 2022 r.

RZESZÓW. Ruszyły prace prze przebudowie skrzyżowania al. Wyzwolenia z al. Okulickiego. 

Rzeszów

Dotacje na usuwanie wyrobów zawierających azbest. Wkrótce rusza nabór wniosków

RZESZÓW. Wnioski o udzielenie dotacji na dofinansowanie kosztów, związanych z demontażem wyrobów zawierających azbest, można składać od 10 do 31 stycznia 2022 roku.

Rzeszów

Wybrano zarząd Społecznej Rady Sportu w Rzeszowie

RZESZÓW. We wtorek, 4 stycznia wybrano zarząd Społecznej Rady Sportu. Na jej czele stanie Mirosław Wierzbicki, lekkoatleta i organizator imprez biegowych.

Rzeszów

Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna. Ruszyły połączenia z Rzeszowa do Kolbuszowej

RZESZÓW. 3 stycznia br. zainaugurowano połączenia kolejowe na trasie Rzeszów – Kolbuszowa w ramach Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej.

Reklama