Rzeszów - Sobota, 30.11.2024
Reklama

Bezpłatna opieka dla osób z niepełnosprawnościami w Rzeszowie. Są wolne miejsca w Donum Corde

Dodano:

fot. Adam Lampart / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Adam Lampart / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Opiekunowie lub członkowie rodziny osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności, mogą skorzystać z całodobowej opieki wytchnieniowej. Bliskim zajmą się na jakiś czas pracownicy ośrodka Donum Corde w Budach Głogowskich.

- Jeżeli na co dzień zajmujecie się osobami z niepełnosprawnością i potrzebujecie złapać oddech, zregenerować się, ośrodek Donum Corde zapewni opiekę Waszym bliskim. Dzięki naszemu programowi, pobyt w ośrodku jest bezpłatny - zachęca Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie ogłosił nabór do kolejnej edycji „Opieki wytchnieniowej - pobytu całodobowego”. Jest to program skierowany do członków rodzin lub opiekunów, którzy mieszkają w Rzeszowie wspólnie z osobą z niepełnosprawnością w stopniu znacznym. Muszą sprawować nad nią całodobową, bezpośrednią opiekę. Miejski program pozwala na korzystanie z doraźnej opieki wytchnieniowej, czyli całodobowego pobytu w Donum Corde.
Reklama
Usługa jest przyznawana po uwzględnieniu stanu zdrowia i sytuacji uczestników oraz potrzeb członków rodzin lub opiekunów. Ma w założeniu odciążać od codziennych obowiązków i zapewnić czas na odpoczynek i regenerację. Przykładowo, jeżeli opiekun nie czuje się na siłach danego dnia sprawować opieki nad osobą z niepełnosprawnością, mogą się nią zaopiekować pracownicy centrum Donum Corde. Wszystko bez żadnych opłat.

Osoby zainteresowane programem opieki wytchnieniowej muszą dostarczyć do sekretariatu MOPS przy ul. Poniatowskiego 14:
  • wypełnioną i podpisaną kartę zgłoszenia do programu,
  • kserokopię orzeczenia o niepełnosprawności,
  • podpisaną informację dla członka rodziny lub opiekuna osoby  z niepełnosprawnością, dotyczącą  programu,
  • Karty pomiaru niezależności funkcjonalnej według zmodyfikowanych kryteriów oceny.

Zgłoszenia przyjmowane są do 28 kwietnia. Wszystkie potrzebne dokumenty w załączeniu.
 
Źródło: Urząd Miasta Rzeszowa
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Straż Miejska kontrolowała dym z domowych kominów przy pomocy drona

RZESZÓW. Od osiedli Zalesie i Przybyszówka zaczęły się kontrole dymu wydobywającego się z domowych kominów. Straż Miejska używa do tego drona. W czterech miejscach mogło dojść do nadużyć.

Rzeszów

W niedzielę kolejna akcja szczepień w Urzędzie Wojewódzkim

RZESZÓW. W niedzielę 5 grudnia Podkarpacki Urząd Wojewódzki, we współpracy z Centrum Medycznym LUX MED, przeprowadzi na terenie urzędu kolejną akcję szczepień ochronnych przeciw COVID-19. 

Rzeszów

Miejskie drzewa będą badane tomografem

RZESZÓW. Prezydent Fijołek zdecydował o zakupie tomografu dźwiękowego do badania drzew z terenu Rzeszowa. Dzięki urządzeniu łatwiej będzie zadbać o stan najcenniejszych z nich.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc honorowym obywatelem miasta

RZESZÓW. Niemal jednogłośnie rzeszowscy radni przyznali Tadeuszowi Ferencowi tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa. Przeciwni byli jedynie dwaj radni PiS.

Rzeszów

W czwartek otwarcie nowego mostu na Przyrwie. Będzie mniej utrudnień na os. 1000-lecia

RZESZÓW. Już w ten czwartek otwarty dla ruchu zostanie nowy most na Przyrwie, w ciągu ulicy Siemieńskiego. Nowa przeprawa została poszerzona do trzech pasów ruchu.

Rzeszów

"Rzeszów przeciwko przemocy". Miasto włącza się w ogólnopolską akcję

RZESZÓW. W Rzeszowie ruszyła akcja „Rzeszów przeciwko przemocy”. W jej ramach zaplanowano szereg działań, mających na celu pomoc ofiarom przemocy i wyczulenie mieszkańców na ten problem.

Rzeszów

Duża operacja budowlana na ul. Batorego. "Jest to drugie w historii Rzeszowa tak duże tego typu przedsięwzięcie"

RZESZÓW. 16 betoniarek brało udział w betonowaniu płyty dennej wiaduktu w ciągu ul. Batorego.

Rzeszów

Sto operacji z udziałem robota da Vinci w KSW nr 1 w Rzeszowie

RZESZÓW. W Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie odbyła się właśnie 100. operacja wykonana przy pomocy robota da Vinci, wykorzystywanego przy zabiegach na raka prostaty.

Reklama