Rzeszów - Piątek, 29.11.2024
Reklama

38 uwag RDOŚ do budowy obwodnicy południowej miasta

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska przedstawiła  38 uwag do raportu miasta odnośnie oddziaływania inwestycji na środowisko. Marek Ustrobiński: „Uważamy te pytania delikatnie mówiąc za dziwne”.

Saga pt. budowa obwodnicy południowej miasta wciąż trwa i w dniu dzisiejszym wciąż nie możemy mówić o żadnej dacie rozpoczęcia inwestycji jako informacji pewnej. Początkowo były problemy na linii wojewoda podkarpacki – prezydent Rzeszowa jeżeli chodzi o całą koncepcje i przebieg trasy, teraz pojawiają się – zdaniem wiceprezydenta Rzeszowa Marka Ustrobińskiego – bardzo dziwne uwagi do raportu mówiącego o oddziaływaniu inwestycji na środowisko.

Czego dotyczyły pytania odpowiada Marek Ustrobiński: „Odpowiedzieć na pytanie ile będzie w trakcie budowy obiektu zużywanej wody, gdzie będą punkty poboru, ile ścieków bytowych odprowadzi się i w którym miejscu, to jest trochę dziwne. Też trudno odpowiedzieć na pytanie: jak wysoko nad terenem będą unosić się spaliny z maszyn.  Dzisiaj musimy podać ile betonu wpadnie do Wisłoka i w jaki sposób wpłynie to na środowisko”.

Ponadto w uwagach skierowanych przez RDOŚ pojawiają się pytania ilu osób będzie pracować na terenie budowy. Zdaniem Marka Ustrobińskiego odpowiedz na to pytanie będzie można udzielić bezpośrednio po wyborze wykonawcy przetargu, a do tego etapu jak wiadomo jeszcze daleka droga.
Reklama
Na pytania odnośnie rozpoczęcia inwestycji wiceprezydent miasta nie potrafił odpowiedzieć, wiemy jednak że do ustosunkowania się do uwag miasto ma czas do 27 października, jednak jak przekonuje Marek Ustrobiński: „Postaramy się jeszcze w kwietniu tych odpowiedzi udzielić”.

O ustosunkowanie się do stanowiska miasta poprosiliśmy Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Rzeszowie, która tłumaczy, że ww. uwagi są powodowanego wymogami formalno-prawnymi: „Informacje o które prosiliśmy maja pomóc w ocenie skali oddziaływania inwestycji na środowisko, m.in. wpływ na glębę. Nie chodzi nam oczywiście o dane zero jedynkowe” – wyjaśnia Łukasz Lis, rzecznik RDOŚ i dodaje: „My analizując takie przedsięwzięcie musimy brać pod uwagę wszystkie informacje”.

W odpowiedzi na pytanie ile może potrwać ewentualna analiza odpowiedzi słyszymy, że mowa jest o kilku tygodniach.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na osiedlu Staroniwa powstanie nowoczesny plac zabaw

RZESZÓW. Nowy plac zabaw na osiedlu Staroniwa, będzie pełnił funkcję nie tylko rozrywkową, ale również edukacyjną.

Rzeszów

"Lotniczy Piątek" na Politechnice Rzeszowskiej

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się dziś na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej w budynku L przy al. Powstańców Warszawy 8.

Rzeszów

Podpisano umowę na projekt nowego wiaduktu w Rzeszowie

RZESZÓW. Wiadukt połączy ulicę Wyspiańskiego z ul. Hoffmanowej.

Rzeszów

Atrakcyjne pokazy naukowe w centrum Rzeszowa. W sobotę Piknik Nauki Eksploracje

RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 21 maja w centrum Rzeszowa powstanie miasteczko nauki. Swoje pokazy zaprezentuje blisko siedemdziesiąt ekip naukowców, popularyzatorów nauki, edukatorów i animatorów pokazów z całej Polski.

Rzeszów

Czołowi triathloniści przyjadą do Rzeszowa

RZESZÓW. W pierwszy weekend czerwca odbędzie się czwarta edycja „Triathlon Rzeszów”. W rywalizacji weźmie udział około 700 zawodników.

Rzeszów

W rzeszowskim ratuszu gościli przedstawiciele Międzyparlamentarnej Rady NATO-Ukraina

RZESZÓW. Rozmawiano o pomocy dla uchodźców z Ukrainy oraz obecności wojsk w Rzeszowie i okolicach.

Rzeszów

Pijany kierowca przewrócił ciężarówkę i uciekł z miejsca zdarzenia

RZESZÓW. Badanie wykazało u niego blisko 3 promile. 

Rzeszów

Rondo na Słocinie. Ruszył przetarg na dokumentację projektową

RZESZÓW. Dokumentacja ma być gotowa wiosną przyszłego roku.

Reklama