Rzeszów - Sobota, 23.11.2024
Reklama

Dowiedz się, jakie są najnowsze przepisy dotyczące zamówień publicznych

Dodano:

Zamówienia publiczne to ważny element rynku. Szacuje się, że stanowią około 10% polskiego PKB.  Żeby handlować towarami i usługami na zlecenie podmiotów publicznych, trzeba spełniać normy zawarte w przepisach. O czym pamiętać? Jak prawidłowo przeprowadzić przetarg? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć, zapisując się na szkolenia PZP.
 

Poznaj najważniejsze korzyści wynikające z uczestnictwa w szkoleniach z zamówień publicznych


Zamówienia publiczne stanowią szerokie zagadnienie i wymagają rzetelnej wiedzy. Aby dobrze przyswoić zagadnienia, niezbędne są szkolenia zamówienia publiczne. Do przeprowadzenia przetargu, trzeba przygotować stosowne dokumenty. Do istotnych zalicza się specyfikacja warunków zamówienia. W jej ramach określa się oczekiwania dotyczące przyszłego wykonawcy. Specyfikacja powinna zawierać m.in. szczegółowy opis zamówienia, termin oddania zlecenia, sposób kontaktu, kryteria oceny. Do istotnych zagadnień zaliczają się także tryby zamówień publicznych, w tym:

  • Przetarg nieograniczony,
  • Przetarg ograniczony, 
  • Negocjacje (z oraz bez ogłoszenia),
  • Dialog konkurencyjny,
  • Zamówienia z wolnej ręki,
  • Partnerstwo innowacyjne.

Szczegóły dotyczące składania ofert precyzują stosowne przepisy – przede wszystkim ustawa Prawo zamówień publicznych. Kwestie regulują też inne akty legislacyjne, w tym: Kodeks cywilny, Ustawa o finansach publicznych, Ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. 


Dowiedz się, jakie osoby powinny wziąć udział w szkoleniach z zamówień publicznych

Reklama
Na szkolenia z zamówień publicznych mogą zapisać się osoby chcące poszerzyć wiedzę na ten temat. Do głównych odbiorców zaliczają się:

  • Pracownicy jednostek administracji państwowej,
  • Przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego,
  • Specjaliści zajmujący się realizacją zamówień publicznych,
  • Kontrolerzy oraz audytorzy wewnętrzni.


Poznaj najważniejsze korzyści wynikające z uczestnictwa w szkoleniach


Szkolenia z zamówień publicznych pozwalają na zaprezentowanie wiedzy w wyczerpujący sposób. W ramach zajęć organizowanych przez firmę SEMPER uczestnicy poznają aktualne zmiany legislacyjne oraz dowiadują się, jak prawidłowo złożyć ofertę w przetargu. Do istotnych punktów kursu należą również przykłady prezentujące dobre praktyki oraz błędy skutkujące odrzuceniem wniosków. Dużą rolę w przyswojeniu tematyki odgrywają także praktyczne warsztaty. Żeby dostosować szkolenia do potrzeb biznesowych, warto wcześniej zapoznać się z planem ramowym i poruszanymi zagadnieniami. Szczegóły znajdują się na stronie szkolenia-semper.pl. Analiza zawartych tam informacji umożliwi dobór odpowiedniego terminu oraz tematyki szkolenia.

Artykuł sponsorowany


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Artykuł sponsorowany

Czym jest rynek pracy?

Rynek pracy to dosyć szerokie zagadnienie. Składa się z wielu elementów i gałęzi, ale to oczywiście ludzie są w nim najważniejsi.

Artykuł sponsorowany

Zarobki netto a brutto

Istotną kwestią, która często budzi wiele wątpliwości, są różnice w zarobkach brutto i netto.

Artykuł sponsorowany

Gdzie pracować, żeby dużo zarabiać?

Niemal każdy przynajmniej raz w życiu zastanawiał się, jakie są najlepiej opłacane zawody i jakie kwalifikacje trzeba posiadać, aby je wykonywać.

Artykuł sponsorowany

Najlepsze pomysły na upominki firmowe

Prezenty w biznesie to sposób na podtrzymywane i zacieśnianie relacji ze wspólnikami i klientami, motywowanie pracowników, ale także promowanie swoich usług lub produktów.

Artykuł sponsorowany

18. urodziny E. Leclerc w Rzeszowie

Rzeszowski sklep E.Lecrerc świętuje w tym roku 18 urodziny. Z okazji tego jubileuszu dla swoich klientów przygotował dwuetapowy konkurs.

Artykuł sponsorowany

Języki w CV – co, gdzie i dlaczego?

Niezwykle ważnym elementem każdego życiorysu jest informacja na temat znajomości języków obcych.

Artykuł sponsorowany

Na co zwrócić uwagę podczas rekrutacji do pracy?

W procesie rekrutacyjnym zarówno kandydaci, jak i pracodawcy powinni zwrócić uwagę na kilka szczegółów, które ułatwią im procedurę.

Artykuł sponsorowany

Jak rozmawiać o wypłacie?

Na niemal każdej rozmowie o pracę, można usłyszeć pytanie „Ile chciałby pan/pani zarabiać?”.

Reklama