Kochasz spędzać czas wolny na fascynujących rozgrywkach? Z pasją oddajesz się szaleńczym wyścigom, wspinaczkom i pokonywaniu najsilniejszych przeciwników? Doskonale rozumiemy Twoją pasję, bo jest ona też częścią naszego świata. Czy wiesz, czym należy się kierować podczas zakupu nowego biurka gamingowego? Które aspekty wziąć pod uwagę, a które można pominąć lub potraktować jako kwestia drugorzędowa? Zobacz, dlaczego nie warto kierować się wyłącznie ceną w przypadku zakupu nowego mebla. Poniższy poradnik przeprowadzi Cię, krok po kroku, po każdym z elementów. Zaczynamy!
Aspekt numer 1: wzrost gamera
Wysokość blatu względem położenia siedziska fotela jest kluczowa, gdy chce się skompletować w pełni komfortowe stanowisko do gry na komputerze. Wie o tym każdy, kto grał choć raz przy źle dopasowanym do swoich potrzeb meblu. Biurka dla graczy mają zazwyczaj regulowaną wysokość blatu, co sprzyja dopasowaniu stanowiska zabawy do własnych potrzeb i preferencji. Zakres regulacji oscyluje zwykle w granicach 72-75 cm, co w przypadku niemal każdego użytkownika powinno okazać się wystarczające. Regulując biurko pamiętajmy, że górna krawędź monitora powinna być ustawiona na wysokości wzroku. Odpowiednim dodatkiem do biurka gamingowego może być praktyczna nadstawka – czy to w charakterze stałego elementu, czy dodatku, która poprawia poziom ustawienia monitora względem wzrostu użytkownika i wysokości siedziska jego fotela.
Aspekt numer 2: ergonomia mebla
Mebel powinien wykazywać się na tyle dużą ergonomią, aby przesuwanie fotela w celu oddalenia się i przysunięcia do biurka nie sprawiało absolutnie żadnych przeszkód. W przypadku bardzo dynamicznej gry może to być świetne rozwiązanie, uprzyjemniający czas wolny. Nowoczesne biurka gamingowe marki
Fly-Desk.com cechują się wysokim poziomem ergonomii i są szczególnie chętnie wybierane przez graczy komputerowych.
Aspekt numer 3: akcesoria pomocnicze
Na Twoim starym biurku nigdy nie było miejsca na wygodne przechowywanie słuchawek? Teraz to nie problem! W nowoczesnych modelach mebli dla graczy znajdują się zazwyczaj uchwyty na słuchawki, dzięki czemu mają one zawsze swoje ustalone miejsce. Poza tym specjalne wycięcie w blacie pozwala gładko przechodzić przewodom elektrycznym od pada, myszy czy monitora, co również ułatwia utrzymanie ładu, porządku i czystości na stanowisku rozgrywki.
Aspekt numer 4: antypoślizgowa powierzchnia
Wiele nowoczesnych biurek gamingowych ma blaty pokryte specjalną, antypoślizgową warstwą. Dzięki niej dłonie gracza nie ślizgają się po powierzchni, utrzymując pełną stabilizację – nawet w czasie wyjątkowo dynamicznej rozgrywki. Antypoślizgowa warstwa sprzyja utrzymaniu większej kontroli podczas szybkich akcji i dynamicznych ruchów przy użyciu klawiatury, myszki czy pada.
Aspekt numer 5: stabilność konstrukcji i obecność kółek
W sklepach meblowych można znaleźć zarówno modele na kółkach, jak też ich pozbawione. Które biurko lepiej sprawdzi się w przypadku gracza? Jeżeli zależy Ci na dużej mobilności i nie wykluczasz częstych przemeblowań w pokoju lub przenoszenia się z grą do innego pomieszczenia, zakup biurka na kółkach może okazać się strzałem w dziesiątkę. Natomiast jeśli nie planujesz większych zmian, statyczne biurko pozbawione kółek da Ci większą stabilność w czasie rozgrywki – i to zupełnie niezależnie od liczby i ciężaru sprzętów, które się na nim aktualnie znajdują.
Aspekt numer 6: głębokość i długość blatu
Jeżeli masz duży pokój, w którym bez problemu zmieści się większy mebel, śmiało postaw na większe biurko. Długi blat może pozwolić Ci ustawić obok siebie na przykład dwa monitory. To z kolei przydaje się nie tylko podczas rozgrywki na dwóch graczy, ale także w przypadku wykonywania prac związanych z grafiką, animacją czy montażem. Jeśli chodzi o głębokość, tu ważne jest, aby klawiatura i mysz bez problemu spoczywały na biurku i pozwalały graczowi wygodnie z nich korzystać. Zbyt płytkie biurko nie da wystarczającej swobody podczas gry. Nie pozwoli też bezpiecznie ustawić przekąsek czy napojów. Z kolei zbyt głębokie biurko stworzy niekomfortowy, za duży dystans względem monitora, co również może okazać się problematyczne na dłuższą metę.
Aspekt numer 7: szuflada i półka ułatwiające przechowywanie
Świetnym rozwiązaniem, pomagającym utrzymać w łatwy sposób ład w danym pomieszczeniu, z którego gracz korzysta, jest biurko wyposażone w wysuwaną szufladę oraz w szafki czy półki. Gdy są kryte, ułatwiają stworzenie wrażenia większego porządku w pokoju. Można do nich odkładać opakowania z grami, baterie czy dodatkowe pady. Tym samym nie leżą na wierzchu, a więc się nie kurzą. Nic też na nie się nie wyleje, gdy pozostaną schowane. Dodatkowe półki mogą służyć również wygodnemu i bezpiecznemu przechowywaniu dokumentów sprzętowych, gwarancji, oryginalnych pudełek danego sprzętu, płyt CD, zewnętrznego dysku, pendrive’ów czy kodów do gier. W pojemnych szafkach może zmieścić się też konsola, kontrolery do Wii czy kierownica. Gracz mający wszystko w zasięgu ręki może cieszyć się wyjątkowym komfortem i nie spędzać niepotrzebnie wiele czasu na porządkowaniu rzeczy.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz