Rzeszów - Sobota, 23.11.2024
Reklama

Auta dla dzieci na akumulator - czy można je potraktować jako zabawki edukacyjne?

Dodano:

W dzisiejszych czasach rodzice świetnie zdają sobie sprawę z tego, że edukację dziecka należy rozpocząć już od jego najmłodszych lat. W początkowych etapach swojego rozwoju dzieci mają niewątpliwą zdolność do przyswajania nowych informacji, kształtowania w sobie pewnych cech, a także do rozwoju fizycznego. W tym momencie jednak pomoce naukowe zastępowane są zabawkami, które taką wartość edukacyjną powinny do życia dziecka dodatkowo wnosić. Z racji tego, że to samochody na akumulator stają się coraz popularniejsze, warto rozważyć to, czy można potraktować je jak wspomniane już zabawki edukacyjne?
 

Samochody na akumulator a kształtowanie zdolności logicznego myślenia u dziecka


Samochody na akumulator wydają się być wyjątkowo prostymi zabawkami. Wystarczy spojrzeć na modele dostępne na tej stronie: https://www.ekstrazabawki.pl/Pojazdy-elektryczne-c496. Od razu można zauważyć, że są one odpowiednio zmniejszonymi replikami pojazdów kultowych marek, które posiadają wiernie odwzorowane detale, a także akumulatorek, który spełnia w tym wypadku rolę silnika. Dziecko wsiada za kierownice, a następnie może jechać w dowolnym kierunku. Oczywiście samochodziki posiadają ograniczenie prędkości, a także pilot, który należy do rodziców. Za jego pomocą, mogą oni reagować w niebezpiecznych sytuacjach i zatrzymać samochodzik z młodym kierowcom. Jednak warto tu zwrócić uwagę na fakt, że:
  • dziecko samodzielnie wybiera kierunek jazdy;
  • dziecko odpowiada samodzielnie za decyzje, które podejmuje w czasie jazdy;
  • maluch musi radzić sobie z przeszkodami i nieoczekiwanymi zdarzeniami, które mogą mu się przytrafić w czasie jazdy samochodzikiem.
W tym momencie, łatwo można stwierdzić, że taka zabawka jest w stanie szybko i skutecznie wykształcić w dziecku zdolność logicznego myślenia, która ma ogromny potencjał na przyszłość. Oczywiście pojazdy na akumulator kształtują także kreatywność, a także same procesy decyzyjne. Nie da się więc zaprzeczyć, że pojazdy elektryczne mogą dziecko wiele nauczyć.
 

Samochodziki na akumulator a rozwój dziecięcej motoryki

Reklama
Kolejną kwestią, którą warto rozważyć w kontekście edukacyjnych wartości pojazdów na akumulator, jest stopień, w jakim wpływają one na rozwój dziecięcej motoryki. Samochody elektryczne dla dzieci zaprojektowane są dosłownie w taki sam sposób, w jaki pojazdy gabarytowe dla osób dorosłych. Oznacza to, że maluchy muszą wykazać się dobrą motoryką, by móc skoordynować ze sobą zarówno ruchy stóp na pedałach, a także ruchy obręczy barkowej, by móc sterować kierownicą w spokojny sposób. Jednym słowem - pojazdy na akumulator w ogromnym stopniu wpłyną na rozwój dziecięcej motoryki. Maluchy będą musiały stale podnosić poprzeczkę dla swoich zdolności manualnych, a także stale się w tym zakresie doskonalić. Jest to kolejny, świetny przykład na to, w jaki sposób pojazdy na akumulator mogą przyczynić do ich rozwoju motorycznego.
 

Auta na akumulator i ich wpływ na integrację sensoryczną


Zaburzenia SI, czyli zaburzenia integracji sensorycznej są jednym z problemów obwodowego układu nerwowego u maluchów. Zwykle dzieci dotknięte tym problemem nie są w stanie poprawnie interpretować bodźców lub skoordynować współdziałania zmysłów. Okazuje się, że w tym zakresie samochodziki na akumulator mogą spełniać rolę terapeutyczną. Będą one oddziaływać zarówno na zmysł dotyku, ale także pozwolą trenować zmysł wzroku. Dzieci będą mogły chwytać kierownicę, rozpoznawać jej strukturę, a także wykształcić w sobie znacznie lepszą orientację w terenie oraz świadomość własnego ciała. Jak więc widać, samochodziki na akumulator są wyjątkowo wszechstronnym gadżetem.
Artykuł sponsorowany

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Artykuł sponsorowany

Umiejętności w CV – co i jak wpisać?

Aplikując na dane stanowisko, warto przemyśleć jakimi umiejętnościami, osiągnięciami i zdolnościami chcemy przekonać do siebie pracodawcę.

Artykuł sponsorowany

Czego unikać w CV?

Niemal wszyscy kandydaci uważają, że wiedzą jak stworzyć unikatowe CV. Zatem dlaczego znalezienie idealnej lub jakiejkolwiek pracy zajmuje tak dużo czasu?

Artykuł sponsorowany

Wybieramy czujnik ruchu z detektorem podczerwieni do domu

Światło zapalające się, gdy wchodzimy do pomieszczenia? To możliwe, jeśli zastosujemy czujnik ruchu. Sprawdziliśmy, na co zwrócić uwagę przy zakupie.

Artykuł sponsorowany

Jaki zegarek GPS wybrać dla dziecka na Wielkanoc? O czym warto pamiętać?

Rodzic zawsze chce sprawować pełną opiekę nad dzieckiem i dbać o jego bezpieczeństwo. Wraz jednak z wiekiem dzieci stają się bardziej samodzielne i chcą np. same chodzić do szkoły lub do kolegów...

Artykuł sponsorowany

Fiolet, elegancja oraz rdza, czyli najnowsze trendy w ogrodnictwie

Nadejście wiosny to znakomity pretekst do tego, by przygotować nasz ogródek na liczne wizyty tak, by nie tylko umożliwiał wygodne spędzanie czasu z rodziną czy znajomymi, ale również cieszył oko nowoczesnym wyglądem....

Artykuł sponsorowany

Wypożyczenie samochodu w Rzeszowie – poradnik krok po kroku

Wynajęcia samochodu podczas wakacji albo weekendowego wypadu, w kraju lub za granicą może okazać się bardziej korzystne dla naszego budżetu, niż podróż własnym autem.

Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie medyczne?

Każdemu z nas zdarza się zachorować – bez względu na wiek, dietę czy dbanie o własne zdrowie. Przytrafić nam się mogą infekcje wirusowe, kontuzje, poważniejsze schorzenia.

Artykuł sponsorowany

Plakaty do druku - na co zwracać uwagę

Plakaty są świetną formą reklamy – pod warunkiem, że są odpowiednio wykonane i wykorzystamy je w należyty sposób. Dzięki plakatom do druku nie tylko w łatwy sposób możemy dotrzeć do naszych potencjalnych...

Reklama