Rzeszów - Sobota, 23.11.2024
Reklama

Auta dla dzieci na akumulator - czy można je potraktować jako zabawki edukacyjne?

Dodano:

W dzisiejszych czasach rodzice świetnie zdają sobie sprawę z tego, że edukację dziecka należy rozpocząć już od jego najmłodszych lat. W początkowych etapach swojego rozwoju dzieci mają niewątpliwą zdolność do przyswajania nowych informacji, kształtowania w sobie pewnych cech, a także do rozwoju fizycznego. W tym momencie jednak pomoce naukowe zastępowane są zabawkami, które taką wartość edukacyjną powinny do życia dziecka dodatkowo wnosić. Z racji tego, że to samochody na akumulator stają się coraz popularniejsze, warto rozważyć to, czy można potraktować je jak wspomniane już zabawki edukacyjne?
 

Samochody na akumulator a kształtowanie zdolności logicznego myślenia u dziecka


Samochody na akumulator wydają się być wyjątkowo prostymi zabawkami. Wystarczy spojrzeć na modele dostępne na tej stronie: https://www.ekstrazabawki.pl/Pojazdy-elektryczne-c496. Od razu można zauważyć, że są one odpowiednio zmniejszonymi replikami pojazdów kultowych marek, które posiadają wiernie odwzorowane detale, a także akumulatorek, który spełnia w tym wypadku rolę silnika. Dziecko wsiada za kierownice, a następnie może jechać w dowolnym kierunku. Oczywiście samochodziki posiadają ograniczenie prędkości, a także pilot, który należy do rodziców. Za jego pomocą, mogą oni reagować w niebezpiecznych sytuacjach i zatrzymać samochodzik z młodym kierowcom. Jednak warto tu zwrócić uwagę na fakt, że:
  • dziecko samodzielnie wybiera kierunek jazdy;
  • dziecko odpowiada samodzielnie za decyzje, które podejmuje w czasie jazdy;
  • maluch musi radzić sobie z przeszkodami i nieoczekiwanymi zdarzeniami, które mogą mu się przytrafić w czasie jazdy samochodzikiem.
W tym momencie, łatwo można stwierdzić, że taka zabawka jest w stanie szybko i skutecznie wykształcić w dziecku zdolność logicznego myślenia, która ma ogromny potencjał na przyszłość. Oczywiście pojazdy na akumulator kształtują także kreatywność, a także same procesy decyzyjne. Nie da się więc zaprzeczyć, że pojazdy elektryczne mogą dziecko wiele nauczyć.
 

Samochodziki na akumulator a rozwój dziecięcej motoryki

Reklama
Kolejną kwestią, którą warto rozważyć w kontekście edukacyjnych wartości pojazdów na akumulator, jest stopień, w jakim wpływają one na rozwój dziecięcej motoryki. Samochody elektryczne dla dzieci zaprojektowane są dosłownie w taki sam sposób, w jaki pojazdy gabarytowe dla osób dorosłych. Oznacza to, że maluchy muszą wykazać się dobrą motoryką, by móc skoordynować ze sobą zarówno ruchy stóp na pedałach, a także ruchy obręczy barkowej, by móc sterować kierownicą w spokojny sposób. Jednym słowem - pojazdy na akumulator w ogromnym stopniu wpłyną na rozwój dziecięcej motoryki. Maluchy będą musiały stale podnosić poprzeczkę dla swoich zdolności manualnych, a także stale się w tym zakresie doskonalić. Jest to kolejny, świetny przykład na to, w jaki sposób pojazdy na akumulator mogą przyczynić do ich rozwoju motorycznego.
 

Auta na akumulator i ich wpływ na integrację sensoryczną


Zaburzenia SI, czyli zaburzenia integracji sensorycznej są jednym z problemów obwodowego układu nerwowego u maluchów. Zwykle dzieci dotknięte tym problemem nie są w stanie poprawnie interpretować bodźców lub skoordynować współdziałania zmysłów. Okazuje się, że w tym zakresie samochodziki na akumulator mogą spełniać rolę terapeutyczną. Będą one oddziaływać zarówno na zmysł dotyku, ale także pozwolą trenować zmysł wzroku. Dzieci będą mogły chwytać kierownicę, rozpoznawać jej strukturę, a także wykształcić w sobie znacznie lepszą orientację w terenie oraz świadomość własnego ciała. Jak więc widać, samochodziki na akumulator są wyjątkowo wszechstronnym gadżetem.
Artykuł sponsorowany

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Artykuł sponsorowany

Jak urządzić mały salon w bloku? Postaw na sofę z funkcją spania.

Analiza rynku nieruchomości w naszym kraju wyraźnie pokazuje, że większość Polaków mieszka w blokach. Choć mieszkanie w bloku ma niewątpliwe zalety, nie da się ukryć, że posiada również wady. Jedną z największych...

Artykuł sponsorowany

Czy każdy laptop to ultrabook? Poznajmy najważniejsze różnice

Coraz częściej przy wyborze nowego laptopa, zwracamy uwagę, świadomie lub nie, na nową katgorię tego sprzętu czyli ultrabooki.

Artykuł sponsorowany

Zdrowe i pożywne posiłki - wypróbuj catering dietetyczny

Catering dietetyczny to usługa, która staje się coraz bardziej popularna. W obecnych czasach coraz mniej ludzi ma czas na gotowanie i przygotowywanie posiłków,...

Artykuł sponsorowany

Volvo Cars podsumowuje sprzedaż w 2020 roku pierwsza połowa roku ciężka, druga - rekordowo dobra

Pandemia koronawirusa skutecznie uniemożliwiła nam pobicie kolejnego rekordu sprzedaży. Mimo spowolnienia gospodarczego, nasza marka wyszła z tego okresu obronną ręką.

Artykuł sponsorowany

Prezenty i upominki z okazji dnia babci i dziadka

Dzień babci i dziadka to dwa bardzo ważne święta o charakterze rodzinnym.

Artykuł sponsorowany

Okucia do okien PCV – wszystko, co musisz wiedzieć przed kupnem okna

Wbrew pozorom okucia do okien PCV to niezmiernie ważne elementy, które w znaczący sposób wpływają na komfort obsługi i bezpieczeństwo okien. Odpowiednio dobrane stanowią sposób na zapewnienie optymalnej izolacji termicznej, chronią przed...

Artykuł sponsorowany

Kiedy otrzymujemy wynagrodzenie?

Podstawowym zagadnieniem, które jest niezwykle istotne dla wszystkich pracowników jest pensja i data jest otrzymania.

Artykuł sponsorowany

Kalkulator zarobków — kiedy warto z niego skorzystać?

Przydatnym narzędziem dla każdego jest kalkulator zarobków, dzięki któremu w prosty sposób można wyliczyć wszystkie koszty zatrudnienia, sprawdzić ile wyniesie podatek oraz składki ZUS przy danym wynagrodzeniu.

Reklama