Rzeszów - Sobota, 23.11.2024
Reklama

Auta dla dzieci na akumulator - czy można je potraktować jako zabawki edukacyjne?

Dodano:

W dzisiejszych czasach rodzice świetnie zdają sobie sprawę z tego, że edukację dziecka należy rozpocząć już od jego najmłodszych lat. W początkowych etapach swojego rozwoju dzieci mają niewątpliwą zdolność do przyswajania nowych informacji, kształtowania w sobie pewnych cech, a także do rozwoju fizycznego. W tym momencie jednak pomoce naukowe zastępowane są zabawkami, które taką wartość edukacyjną powinny do życia dziecka dodatkowo wnosić. Z racji tego, że to samochody na akumulator stają się coraz popularniejsze, warto rozważyć to, czy można potraktować je jak wspomniane już zabawki edukacyjne?
 

Samochody na akumulator a kształtowanie zdolności logicznego myślenia u dziecka


Samochody na akumulator wydają się być wyjątkowo prostymi zabawkami. Wystarczy spojrzeć na modele dostępne na tej stronie: https://www.ekstrazabawki.pl/Pojazdy-elektryczne-c496. Od razu można zauważyć, że są one odpowiednio zmniejszonymi replikami pojazdów kultowych marek, które posiadają wiernie odwzorowane detale, a także akumulatorek, który spełnia w tym wypadku rolę silnika. Dziecko wsiada za kierownice, a następnie może jechać w dowolnym kierunku. Oczywiście samochodziki posiadają ograniczenie prędkości, a także pilot, który należy do rodziców. Za jego pomocą, mogą oni reagować w niebezpiecznych sytuacjach i zatrzymać samochodzik z młodym kierowcom. Jednak warto tu zwrócić uwagę na fakt, że:
  • dziecko samodzielnie wybiera kierunek jazdy;
  • dziecko odpowiada samodzielnie za decyzje, które podejmuje w czasie jazdy;
  • maluch musi radzić sobie z przeszkodami i nieoczekiwanymi zdarzeniami, które mogą mu się przytrafić w czasie jazdy samochodzikiem.
W tym momencie, łatwo można stwierdzić, że taka zabawka jest w stanie szybko i skutecznie wykształcić w dziecku zdolność logicznego myślenia, która ma ogromny potencjał na przyszłość. Oczywiście pojazdy na akumulator kształtują także kreatywność, a także same procesy decyzyjne. Nie da się więc zaprzeczyć, że pojazdy elektryczne mogą dziecko wiele nauczyć.
 

Samochodziki na akumulator a rozwój dziecięcej motoryki

Reklama
Kolejną kwestią, którą warto rozważyć w kontekście edukacyjnych wartości pojazdów na akumulator, jest stopień, w jakim wpływają one na rozwój dziecięcej motoryki. Samochody elektryczne dla dzieci zaprojektowane są dosłownie w taki sam sposób, w jaki pojazdy gabarytowe dla osób dorosłych. Oznacza to, że maluchy muszą wykazać się dobrą motoryką, by móc skoordynować ze sobą zarówno ruchy stóp na pedałach, a także ruchy obręczy barkowej, by móc sterować kierownicą w spokojny sposób. Jednym słowem - pojazdy na akumulator w ogromnym stopniu wpłyną na rozwój dziecięcej motoryki. Maluchy będą musiały stale podnosić poprzeczkę dla swoich zdolności manualnych, a także stale się w tym zakresie doskonalić. Jest to kolejny, świetny przykład na to, w jaki sposób pojazdy na akumulator mogą przyczynić do ich rozwoju motorycznego.
 

Auta na akumulator i ich wpływ na integrację sensoryczną


Zaburzenia SI, czyli zaburzenia integracji sensorycznej są jednym z problemów obwodowego układu nerwowego u maluchów. Zwykle dzieci dotknięte tym problemem nie są w stanie poprawnie interpretować bodźców lub skoordynować współdziałania zmysłów. Okazuje się, że w tym zakresie samochodziki na akumulator mogą spełniać rolę terapeutyczną. Będą one oddziaływać zarówno na zmysł dotyku, ale także pozwolą trenować zmysł wzroku. Dzieci będą mogły chwytać kierownicę, rozpoznawać jej strukturę, a także wykształcić w sobie znacznie lepszą orientację w terenie oraz świadomość własnego ciała. Jak więc widać, samochodziki na akumulator są wyjątkowo wszechstronnym gadżetem.
Artykuł sponsorowany

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Artykuł sponsorowany

Nissan ponownie numerem 1 na rynku samochodów elektrycznych w Polsce

Nissan zakończył 2020 rok jako marka numer jeden w Polsce na rynku pojazdów elektrycznych. W raportowanym okresie sprzedaż bezemisyjnych modeli Nissana wzrosła aż o 120 proc. w porównaniu do 2019 r.

Artykuł sponsorowany

Nowe prawo zamówień publicznych wchodzi w życie

Z dniem 1 stycznia 2021 weszły w życie przepisy ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych. Zmiany, które wprowadziła, są odpowiedzią na .zidentyfikowane kluczowe problemy sektora MŚP w zakresie...

Artykuł sponsorowany

5 najlepszych pomysłów na wieczór we dwoje

Czeka Was kolejny wieczór w domu i zupełnie nie macie pomysłu na to, jak spędzić czas?

Artykuł sponsorowany

Jaki prezent wybrać na 40-te urodziny?

“Czterdziestka” to bardzo dobra okazja, by podarować jubilatowi nietypowy prezent urodzinowy. To idealna pora, by osoba obchodząca okrągłą rocznicę urodzin mogła spełnić swoje najskrytsze marzenia, często jeszcze snute w czasach młodzieńczych.

Artykuł sponsorowany

Materac 120x200 - kto najczęściej wybiera materace w tym rozmiarze?

Sprawdź dla kogo taki typ materaca będzie najlepszym wyborem i w jaki sposób potrafi on poprawić Twój sen.

Artykuł sponsorowany

Fotowoltaika w biznesie – dlaczego się to opłaca?

Inwestycje w pozyskiwanie energii ze Słońca są obszarem, który już od wielu lat nie jest na celownikach wyłącznie gospodarstw domowych, które poszukują oszczędności w pozyskiwaniu prądu na swoje potrzeby.

Artykuł sponsorowany

Nowy Nissan Qashqai - gama zelektryfikowanych jednostek napędowych przenosi najpopularniejszego w Europie crossovera w przyszłość

Nowy Nissan Qashqai będzie dostępny z unikatową gamą jednostek napędowych, które gwarantują dynamikę, wysoką kulturę pracy oraz niskie zużycie paliwa.

Artykuł sponsorowany

Co czeka polskich przedsiębiorców w 2021 roku

Co czeka polskich przedsiębiorców działających na europejskich rynkach po roku recesji wywołanej pandemią COVID-19? 

Reklama